Ahmet Akın ve Onur Ayan'dan köylerimize destek seminerleri

Ahmet Akın'ın  Balıkesir köylerinde ki hayvancılık seminerleri büyük ilgi görüyor

CHP Karesi İlçe Başkanı Onur AYAN, Karesi Köylerine geçtiğimiz aylarda Uzman Veteriner Hekim Oğuz Şenol ile birlikte giderek ”Hayvan Beslemede Karlılık” projesi ile köylere seminerler düzenleyip vatandaşları bilgilendirmeye başlamışlardı.Şimdiye kadar 25 kırsal mahallede bu seminerleri veren CHP Karesi İlçe Örgütü bir yandan kendi mahallelerinde seminerlere devam ederken;bu yıl bu projesi ile ilçe örgütlerine de destek vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Karesi İlçe Örgütü,milletvekili Ahmet Akın ve beraberindeki partililerden oluşan yaklaşık 20 kişilik bir grupla CHP Sındırgı ilçe örgütüne destek vermek için Sındırgı’nın Kınık mahallesine gittiler. Dur durak bilmeyen Ayan ve Karesi ilçe örgütü, tüm köylerde bilimsel tarım ve hayvancılığın gelişmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Zirai ilaç ve gübre kullanımından, işçilikten tasarruf sağlamanın,verimli hayvan beslemenin anlatıldığı semineri Sındırgının Kınık mahallesinde ki vatandaşlar dikkatle dinledi. Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Hastalıklar ve Karşılaşılan Sorunlar üreticilere anlatıldı. CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan;Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin başı çeken illerden biri olduğunu ve vatandaşımızın karlılığı için gece gündüz demeden çalışarak,bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti. Genç başkan Onur Ayan sözlerini şöyle tamamladı “Biz yola çıkarken ne yaparız arayışına girmedik çünkü bize her zaman Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün miras bıraktığı sözleriyle, yola çıkarken yol gösterenimiz oldu. “Her Türk çiftçi ailesinin geçineceği ve çalışacağı toprağa sahip olması, kesinlikle gereklidir. Vatanın sağlam temeli ve imarı buna dayanır. Bundan başka, büyük araziyi modern araçlarla işletip vatana fazla üretim sağlanmasını da özendirmek isteriz, Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin” sözlerinden yola çıkarak kahve de abilerimizi, evlerde annelerimizi,abilerimizi ziyaret edip seminerler düzenleyerek tüm karesi köylerimizi dolaşacağız ve Sındırgı ilçe Başkanımız Mitat Gezgin ve yönetim kurulumuz için de her zaman gece gündüz demeden çalışarak kardeş ilçemiz Sındırgı ilçe örgütümüze destek vereceğiz. 

Eğitimlerimiz;vatandaşlarımızın ve bölgemizin ihtiyaçlarına göre veriliyor. Bu vesile ile vatandaşlarımızın eksik ve yanlış bilgilerden arındırarak onlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Bugünkü çalışmamızda aramızda olan Genelbaşkan başdanışmanı Milletvekilimiz Ahmet Akın’a bu çalışma için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.Yoğun çalışma temposunda Ankara'dan ayağının tozu ile gelip bu programa katıldı ve vatandaşlarımızın tek tek sorunları ile ilgilendi.Her zaman söylediğimiz gibi bizler Birlikteysek Güçlüyüz ve bizler örgüt olarak vatandaşımızın hizmetkarıyız.”

BGHABER