Bandırma Belediye Meclisi Kasım Toplantı Notları

Bandırma Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısı gerçekleştirildi. Meclis gündemine geçmeden önce Belediye Başkanı Dursun Mirza geçtiğimiz bir ay içinde verilen hizmetlerle ilgili olarak  Büyükşehir Belediyesinden mahkeme yoluyla geri alınan 2 ana cadde ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesince devredilen Atatürk caddesinde gerçekleştirilen yenileme  çalışmalarından kısa bilgiler verirken bir diğer ana cadde İnönü caddesinde asfalt ve kaldırım çalışmalarına başlandığını ve kısa süre içinde bitirmeyi hedeflediklerini iletti.

Başkan Mirza İnönü Caddesindeki trafik akışını rahatlatacağını düşündükleri  yeni bir uygulamaya geçeceklerinin bilgisini ilettikten sonra Meclis gündemine geçildi. İmar komisyonundan gelen  ve gidecek olan dosyaların  oylanarak karar bağlandığı meclis gündeminde merak edilen  2 gündem maddesi  oylanarak kabul edildi.

Bandırma Ömerköy Mahallesi sınırları içinde yapılacak olan TEDAŞ Yüksek Gerilim Enerji Akreditasyon Merkezi Projesi  yatırımı için yapılan başvuruda 1/1000 lik planın onaylama hakkının Balıkesir Büyükehir Belediyesine devredilmesi talebi  geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edilirken CHP Meclis üyesi Neşe Erdem'in istifasından sonra boşalan İnceleme Araştırma Komisyonu üyeliğine beklenen isim Aysel Beyaz yerine CHP  İlçe örgütünün aldığı karar gereğince CHP Meclis üyesi  Nusret Ekiztaş oy birliğiyle kabul edildi.

Bereketli köyü sınırları içinde bulunan ve dörtte bir hissesi Bandırma Belediyesine ait olan 11 dönümlük tarlanın hisse satış izninin encümene yetki verilmesi kabul edildi. Bandırma Emniyet Müdürlüğüne daha önce tahsis edilen Polis Şehitliği için ayrılan alanın tüm şehitlerimizin aynı şehitlikte yer alması yönünden bakanlıkça alınan  karar gereğince geri alınarak Bandırma Belediyesi Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesi oy birliğiyle karar bağlandı.

Gündem maddelerinin oylanması ve karara bağlanması sürecinden sonra Bağımsız Meclis üyesi Ayhan Yörükoğlu söz alarak yaptığı özel konuşmada  ANDIMIZ ile ilgili bir süre önce  Danıştay tarafından açıklanan kararının uygulanmasını, Başkandan da ANDIMIZ tabelasının meydana asılmasını istedi.

BANDIRMA GERÇEK - SEDAT KUTBEK - MLEVENTOĞLU