Bandırma Belediyesi çalışanına yönelik suçlamayı yalanladı..

Bandırma Belediyesi İmar İşleri Müdür Filiz Kayaoğlu hakkında bir yerel internet haber sitesinde yer alan iddiaların asılsız olduğuna dair bir basın bildirisi yayınladı.

"Kentimizde yerel çapta yayın yapan bir internet sitesinde yer alan ve Belediyemiz İmar İşleri Müdürlüğümüzü ve İmar İşleri Müdürümüz Filiz Kayaoğlu’nu hedef alan “Sonunda Vatandaş Bandırma Belediye’sine İsyan Etti” ve “Sayın Filiz Kayaoğlu Kraldan çok Kralcı mısın?” başlıklı haberin içeriğindeki ifadeler asılsız ve gerçek dışıdır.

Belediyemizce, hangi vatandaşın ve hangi müteahhidin hangi konuda işinin yapılmadığı konusunda somut bir bilgi ve belge veya kaynak gösterilmeden haber yapılmıştır. Çünkü böyle bir husus yoktur. Bu nedenle haberin içeriğinde vatandaşların işlerin yapılmadığı, geciktirildiği ve vatandaşa yardımcı olunmadığı yönündeki ithamlar Belediyemizi, ilgili müdürlüğümüzü ve müdürümüzü vatandaşların nezdinde itibarsızlaştırma çabasıyla kasıtlı olarak yayınlanan bir haberdir.

Bilindiği üzere Bandırma Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet verdiğimiz birçok alanda hedefimiz bizlere gelen talepleri kısa sürede sonuçlandırarak halkımıza en iyi hizmeti sunma gayretidir. İmar İşleri Müdürlüğümüz de bu prensiple çalışmalarını sürdüren ve halkımıza kendi çalışma alanında her türlü konuda destek olan bir müdürlüğümüzdür.

Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet yarıçapı 30 km’ye, hizmet alanı 58 km²’den 883 km²’ye çıkarak 14 kat artmış olmasına rağmen aynı personel sayısı ile yasal süreleri içerisinde her müracaat değerlendirilmektedir.

Bu amaçla halkımızın imar ile ilgili birçok konuda Belediyemize gelmelerine gerek kalmadan, evlerinden yada iş yerlerinden her türlü imar bilgisine ulaşabilecekleri e-imar uygulamasını başlatarak halkımıza büyük kolaylık sağlamıştır. Bu uygulamanın hizmete alındığı tarihten bugüne kadar vatandaşlarımızın %80 oranında azaldığı görülmüş, bu çalışmanın vatandaşlarımız için ne kadar büyük kolaylık sağladığı ortaya çıkmıştır. Bu uygulama vatandaşlarımızdan taktir görmüş ve övgü almıştır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmayan vatandaşlarımıza da Belediyemizde her türlü konuda destek verilmeye devam edilmektedir.

Bunun yanında haberde adı geçen İmar İşleri Müdürümüz Filiz Kayaoğlu, Belediyemizde 20 yıldır büyük bir özveriyle çalışan, son 6 yıllık sürede ise İmar ve Şehircilik Müdür Vekili olarak görevini başarıyla sürdüren örnek bir personeldir. İlkeli ve sistemli çalışmalarından dolayı hakkında asılsız ve kasıtlı karalama amaçlı haberler ve söylemler ortaya atılmaktadır. Bunlar hiçbir şekilde gerçek değildir.

Bandırma Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte de her zaman olduğu gibi, tüm müdürlük ve çalışanlarımızla yurttaşlarımız arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin yasa ve ilkelerden taviz vermeden en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Vatandaşların Belediyemiz ve Müdürlüklerimizin çalışmaları ile ilgili istek ve şikâyetlerini öncelikle idaremize bizzat veya dilekçe ile başvurmaları halinde kısa sürede değerlendirilerek bilgi verilecektir.