Bandırma Belediyesi'nin Aralık Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri

 

Bandırma Belediyesi'nin Aralık Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri 

Aynur ELDEM "Yemenimin Oyası Tasarım Sergisi"
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yeni bir sergi açılıyor.
Aynur ELDEM’in “Yemenimin Oyası” adlı tasarım sergisinin açılışı 18 Aralık Cuma günü saat 17;00’de Barış Manço Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda yapılacak.
Yemenimin Oyası Tasarım Sergisi 18-29 Aralık tarihleri arasında açık kalacak.

Ferhan ŞENSOY "Ferhangi Şeyler" Tiyatro Oyunu
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri bir tiyatro oyunu ile devam ediyor.
Ünlü tiyatrocu Ferhan ŞENSOY’un “Ferhangi Şeyler” adlı oyunu 20 Aralık Pazar günü saat 20;00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelenecek..
Oyun biletleri 12 Aralık Cumartesi gününden itibaren Barış Manço Kültür Merkezi’nden alınabilir.
"Kar Korsanları" Film Gösterimi ve Söyleşi
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri bir sinema gösterimi ve söyleşi ile devam ediyor.
Yönetmen Faruk HACIHAFIZOĞLU’nun “Kar Korsanları” adlı sinema filmi Bandırma Sinema Kulübü işbirliği ile 19 Aralık Cumartesi günü saat 20;00’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde gösterilecek.
Film gösterimi sonunda yönetmen Faruk HACIHAFIZOĞLU ile bir söyleşi de yapılacak.
Film gösteriminin ücretsiz davetiyeleri Barış Manço Kültür Merkezi’nden alınabilir.
1981 yılında geçen film, 1980 darbesi sonrasında Kars'ta yaşanan bir hikayeyi ele alıyor. O dönem aylarca karla kaplı olan bölgede darbenin getirdiği birçok sorunun yanısıra kömür bulmak da imkansızdır. Kömür yalnızca imtiyazlı kişilerin ve bazı devlet kurumlarının ulaşabildiği bir nimet niteliğindedir. Yakın üç arkadaş olan Serhat, Gürbüz ve İbo darbenin ardından gelen karne tatilinde oyun oynamak yerine kömür aramaya başlayacaktır. En temel ihtiyaçlarından biri olan ısınma ihtiyacı için verecekleri bu mücadele çocukluklarını şekillendirecek bir dayanışma hikayesine dönüşecektir..
Faruk Hacıhafızoğlu'nun senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Taha Tegin ÖZDEMİR, Yakup Özgür KURTAAL, Ömer ULUÇ ve İlker SIR gibi isimler yer alıyor.
“Kar Korsanları”; 65. Berlin Film Festivali’nde Okul Ödülü, 33. İran Fecr Film Festivali’nde en iyi yönetmen, Hollanda Rotterdam Kırmızı Lale Türk Filmleri Festivalinde, 6.Malatya Altın Kayısı Film Festivalinde ve 1. Edirne Film Festivalinde en iyi film, 22.Altın Koza Film Festivalinde Yılmaz Güney ödülü ve en iyi görüntü yönetmeni ödüllerini aldı.