Bandırma Kuş Cenneti Festivali Ne Zaman Başlıyor? Başkan Mirza Açıkladı

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, "29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali"nin 19-23 Eylül'de gerçekleştirileceğini bildirdi.

Başkan Mirza,Belediye'de  düzenlediği basın toplantısında, bu yıl festivalin 700 bin liralık bütçesinin olduğunu ve tüm harcamaların sponsorlar tarafından karşılandığını dolayısıyla Belediye'nin bütçesine ek yük getirmeyeceğini ifade etti. Festival programının çok dolu olduğunu açıklayan Mirza ;

" Festivalimizde Ece Seçkin, Ceza ve Demet Akalın konserleri olacak. Barış Manço Kültür Merkezinde ve Santral Kültür Merkezinde Jülide Özçelik, Ece Seçkin ve Ceren Gündoğdu konserleri düzenlenecek. Üç panelimizin yanı sıra söyleşiler ve sergiler gerçekleşecek. Bu sergilerden birini de Bandırma temalı hediyelik eşya tasarım yarışması sergisi oluşturacak. Barış Manço Kültür Merkezi duvarında, seramik karolardan oluşan 'Sevgi Duvarı' projesi de festivalimize görsellik katacak. Ayrıca, festivale adını veren Kuş Cenneti Mahallesi'nde de tören ve gösteriler düzenleyeceğiz."şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK