Bandırma'da Okullar Tatil Okumaya Devam

Bandırma'da Bendi kapsamında 10 bin kitap dağıtıldı. Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil: “Öğrencilere tavsiyem bol bol kitap okumaları"

Bandırma’da 23 bin 687 öğrenci karnelerini alarak 5 günlük ilk yarı tatiline başladı. İlkyarı tatili 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Yeni Yenice İlkokuluna giderek öğrencilere karne dağıtan Bandırma Kaymakamı Günhan Yazan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, öğrencilerin sevinçlerine ortak oldular.
Karne dağıtım töreninde konuşan Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazan, geçtiğimiz aylarda geçirdiği beyin kanaması sonrasında kaldırıldığı hastanede vefat eden Enerjisa Fen Lisesi öğrencisi Emre Çolak’ı rahmetle andıklarını dile getirdi. Öğrencilerinin eğitimlerinin yanı sıra can güvenliğinin de kendileri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Yazan, bu konuda eğitim kurumları çevresinde gerekli güvenliği aldıklarını söyledi.
Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ’de törende yaptığı konuşmasında, bugün itibariyle ilçede 23 bin 687 öğrenci ve bin 630 öğretmenin yarı yıl tatiline girdiğini söyledi. Yarı yıl tatilinde öğrencilere öğretmenleri tarafından herhangi bir ödev verilmeyeceğinin altını çizen Kılıçgil, “Öğrencilere tavsiyem bol bol kitap okumaları yönündedir. Kaymakamlığımızla birlikte ilçede eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimize bugüne kadar toplam 10 bin adet kitap dağıttık. Birkaç aya kadar bu rakamı 20 bine kadar çıkarmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.