Bandırmaspor'da Olağanüstü Kongre ..Yeni Başkan Göksel Karlahan

Bandırmaspor Olağanüstü Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeye aday olan Göksel Karlahan Bandırmaspor Başkanı Oldu.

Denetleme raporlarına göre Bandırmaspor Kulübü'nün resmi borcu 12 Milyon TL olarak açıklandı.

TFF 2.Lig takımlarından Bandırmaspor'da bugün gerçekleşen olağanüstü genel kurulda Bandırmaspor Kulübü başkanlığına resmen Göksel Karlahan seçildi.

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde yapılan genel kurulda Divan başkanlığını Selçuk Kaban yardımcılıklarını  Mehmet Aslan ve Hüseyin Koçyiğit yaptı.

Tek liste ile girilen seçimlerde yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Göksel Karlahan, Gökar Karlahan ,Osman Çapar, Gökhan Yankol, Kayhan İpek, Ömer Aksoy, Mülkü İnci, Erol Çakır, Karani Erkul, Recep Ökmen, Yunus Kölemenoğlu, Ali Osman Kozlucalı, Orhan Demir,

İlk kongre olmasına rağmen üyelerin yoğun ilgi gösterdiği olağaüstü kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı ve akabinde  denetleme ve faaliyet raporları okunarak oy çokluğu ile ibra edildi.

Denetleme raporlarına göre Bandırmaspor Kulübü'nün resmi borcu 12 Milyon 28 Bin 854 TL olarak belirlenirken yeni bütçe de 13 milyon 50 bin TL olarak açıklandı.  Eski başkanlara Mehmet Kılkışlı  ve Erhan Elmastaş olan toplam borcun 7 Milyon 284 bin lira olduğu açıklandı.

Verilen önerge ile Bandırmaspor Kulübüne yeni üye olma şartları günün koşullarına göre revize edildi. Bandırmaspor'a yeni üye olacaklar için 24 TL olan giriş parası 500 TL'ye yükseltilirken, yıllık üyelik aidatları da 120 TL olarak belirlendi. Ayrıca yeni üyenin kulübe üye olması için iki eski üyenin kefil olması gerekecek.

 Hedeflerden sapmadan mali disiplin içinde olacaklarını belirten Göksel Karlahan, konuşmasında kısaca şu ifadelere yer verdi. 

 "Bandırmaspor bu sene vefa yılı diyerek adeta bir Kurtuluş Savaşı verecek. İçimizden yerli bir Teknik Direktör ile anlaşarak yola çıktık. Hüseyin Yenikan hiçbir zorluk çıkarmadan bize evet dedi. Koşulsuz olarak mali disiplin içinde davranacağız. Hocamızın da isteği ile alt yapımıza çok daha fazla önem vereceğiz. Ekonomik şartların elverdiği ölçüde tesislerimizi daha kullanılabilir bir hale getirmeye çalışacağız. Reklam ve bağış konusunda hemen bir kampanya başlatacağız. Benim gösterdiğim özveriyi gösterecek Bandırma'da 20 kişi olsa bu kulübün borcu kalmaz. Makul şartlarda diğer branşlara da katkı yapıp yola Bandırma çocukları ile devam edeceğiz.10,5 sevdamızdan asla vazgeçmeden Balıkesir ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Bu çerçevede valimizin, kaymakamımızın, kulüp başkanlarımızın ve tribün liderlerinin katılacağı bir yemekte bir araya gelmek istediğimizi Balıkesirspor Kulüp başkanına ilettim. Ayrıca iki kulübün sezon açılışlarında karşılıklı maç yapma teklifimizi de ileteceğiz" dedi.

Bandırma Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bandırmaspor Onusal Başkanı olan Dursun Mirza yaptığı konuşmada : Yerel yönetim olarak Bandırmaspor'a olan desteğinin eski başkanlar döneminde olduğu gibi Göksel Karlahan döneminde de  devam edeceğini Bandırmaspor'un zor duruma düşmesine izin vermeyeceklerini ve gerekli müdahaleyi yapacaklarını ifade ederken yerel yönetim olarak  bugüne kadar  olan maddi desteğin 5-6 Milyon tutarında olduğunu açıkladı.

 Yönetim kurulu listesinde oğlunun da yer almasının eleştirilere yol açması  nedeniyle de bir açıklama yapan Karlahan  " Ben Bandırmaspor Kulüp Başkanlığına siyasette bir mevki sahibi olmak için değil ailemin sporu çok sevmesi nedeniyle aday oldum. Oğlum da bu yüzden yeni yönetim kurulunda yer aldı" diyerek salonda yapılan eleştirilere de yanıt vermiş oldu.

BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM