Bandırmaspor'u Kim Sabote Etti?

Geçtiğimiz Perşembe günüydü Bandırmaspor için hayati önem taşıyan Balıkesir maçının arefesi, gazetemize gelen bir mail " Bandırmaspor kulübünde basın toplantısı " biz gitmedik, gitmiyoruz, gazeteci olarak kabul etmiyorlar ya sonuçta bir şekilde haberi alırız deyip, her halde kaybedilen Altınordu ve oynanacak Balıkesirspor maçıyla ilgili bir şeyler söylenecek dedik, ama o da ne! Basın toplantısında Bandırmaspor basın sözcüsü Bilgen Süngü  Bandırmaspor'un içinde bulunduğu kötü durumu anlatacağına açmış ağzını yummuş gözünü toplantının yarısını bize ayırmış, gerçi açıklama yaparken isim vermemiş ama ne orada bulunanlar ne de bizler gerizekalı olmadığımızdan atılan taşın kimlere gittiğini herkes tahmin etmiş. Çünkü Bandırmaspor'a duyarlı olan  gazetelerden birisi biziz gelişmeleri  yorumlayan bir diğer gazete  İlkhaber ve dayanamadığı zaman Cemal Atabey'di.

Tabii ki ; bizlerin yol gösterici , uyarıcı yapıcı bu eleştirileri bir türlü çözemeyenler o toplantıda öyle şeyler söylemiş ki, şaşırdık. "Yok efendim biz yalan haber yapıyormuşuz, yalan haber yapılarak Bandırmaspor sevilmezmiş." Feyyaz Hoca Beşiktaş ve Fenerbahçe'de oynamış Türk Futbolunun önemli bir markası olan adam gibi adamdır, sosyal, kültürel ziyaretler yapıyoruz diye birileri fütürsuzca eleştiriyor diyerek, bizleri Bandırmaspor düşmanı olarak lanse etmeye ve kendilerine yakın isimlere hedef tahtası olarak göstermeye çalışmışlar. Önemli değil bizim tek korkumuz ALLAH başka sıkıntımız yok, şimdiye kadar ne yazdıysak Bandırmaspor içindir,  Doğma büyüme Bandırmaspor'luyuz ! Yazdıklarmızı, çizdiklerimizi sorgulayabilirsiniz, fakat Bandırmaspor sevdamızı sorgulayamazsınız, bunu bir çok dönem aynı yönetimlerde beraber olduğumuz Sayın Dursun Mirza'da Sayın Ozan Onur'da çok iyi bilir neyse sorun yok...

Biz gelelim asıl konuya Basın sözcümüzün Feyyaz Uçar adam gibi adamdır dediği o toplantının akşamı ortalık karışmış iki yöneticinin Feyyaz Hoca'dan bir talepleri, Feyyaz Hoca'nında kabul etmediği ortamın gerildiği gibi konular  Bandırma kamuoyunda dolaşmaya başlamış, tabi ki bu gelişmelerden bizim haberimiz yoktu.Cuma akşamı TRT Spor'da Hayri Ülgen'in hazırladığı haftalık Spor Toto 1. Lig programını izliyorum konu Balıkesir - Bandırma Derbisine geldi, Hayri Ülgen maçın çok önemli olduğunu, yalnız ben Feyyaz Uçar ile görüştüm çok sıkıntılıydı, " Bazı yöneticiler yardımcımı istemiyorlar dediğini söyledi, ve devam ederek yani bana göre Feyyaz Hoca kazansada kaybetsede istifa edecek, anladığım kadarıyla Bandırmaspor'da işler karışık. " sözlerine şaşırdım kaldım, Allah Allah diyerek ne oldu böyle de öğlende basın toplantısı Feyyaz Uçar adam gibi adam, akşam ortalık karışmış, diyerek Pazar günü oynanacak olan maçı beklemeye başladım.

Maç saati geldi çattı kadroyu elime aldım "eyvah" dedim. Leventoğlu " Hayrola dedi ? "

Bu nasıl bir takım kadrosu  Feyyaz Hoca resmen intihar ediyor, takımda 20 maç forma giyenler yok, devre arası kampa götürülmeyen kadro dışı bırakılanların hepsi 11'de.

Maç bitti  her şey  korktuğumuz gibi başomıza geldi...

Sadece bir şey hariç hani  Sayın Bilgen Süngü'nün  adam gibi adamdır, o bir marka'dır dediği Feyyaz Uçar ne yaptı biliyor musunuz ?  

Maçın bitiminden hemen 4 dakika sonra TRT Spor spikerinden aldı mikrofonu sıcağı sıcağına başladı konuşmaya "Hafta arası yöneticiler geldi yardımcımı göndermemi istediler, bende kabul etmedim ve istifa kararı aldım, kısaca yensekte yenilsekte zaten istifa edecektim, ben Bandırma'ya geldiğimde Bandırmaspor'a düşmüş gözüyle bakılıyordu, takımın 5 puanı vardı 18 puanla bırakıyorum, eğer bu takım kümede kalmak istiyorsa önce yönetim birlikteliği olmalıdır. " Diyen sok açıklamasından sonra kafam karıştı olmaz böyle şey diyerek, kendime sordum " Hocam sende devre arası 6 tane adam aldırdın hiç ondan bahsetmiyorsun,bir dediğin iki oldumu ,her istediğin yapıldı ama son maçta nedense elin cebinden çıkmadı.

Bunları yazmaktan büyük üzüntü duyuyorum ama doğruya doğru yanlışa yanlışı yazmak zorundayız.İyi futbolcuydun , iyi bir insansın senin görevin gladyatörlerini sahaya hazırlamaktı.Ama yapmadın.Sen hazır değildin.

Demek ki Bandırmaspor  bu macta SABOTE edildi, göz göre göre.. kimler tarafından mı ? Yorum sizlerin.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR