Başkan Dursun Mirza Bandırmalı Gazetecilere Kahvaltı Verdi

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Bandırmalı gazetecilerle sabah kahvaltısında buluıştu. Sanat Kafede verilen kahvaltıda Başkan Mirza gazetecilerin gündemle ilgili sorularına da yanıt verirken Mart 2019 yerel seçimlerde aday adayı olan partili arkadaşlarıyla ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Kahvaltı da konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza iktidarın her alanda Cumhuriyetle hesaplaşma içinde olduğunu belirterek bizler Cumhuriyetimizin değerlerini yerel mevzilerimizide korumak zorundayız dedi. Meclis üye sayısının 18 den 21'e çıkaracağını iddia eden Mirza AKP ile farkın 15 bine çıkacağını söyledi. Genel merkezin kendisini çizdiğine dair iddiaları konusunda tamamen asılsız imza konusu öne sürülüyor ama imza veren çok sayıda arkadaşımız açıklanan aday listelerinde yer alıyor dedi. Başkan Mirza bir soru üzerine verdiği yanıtta aday daylıklarını açıklayan partili arkadaşlarının basın toplantısında yer verdikleri sözlerine anlam veremediğini  meclis üyeleri ve muhtarları ilçenin geleceğiyle ilgili karar süreçlerine katamadıkları yönünde eleştirisinde bulunan  Ozan Onur’un bu görüşüne katılmadığını ifade etti.  Mirza “Kendimi deneyimli bir başkan olarak görüyorum. Görev sürem içerisinde katılım açısından kendime has yöntemler uyguladım. Benim meclis üyelerim benden randevu almaz, dışarıda beklemez. Benim kapım genelde açıktır. Meclis üyeleri başkanlık makamı kapısı kapalı iken bile içeride kim olursa olsun rahatlıkla içeri girer. Bunu uygulayan bir başkan olarak meclis üyelerim bana ulaşamıyorsa eksikliği kendilerinde arasınlar” dedi.

Görev sürem boyunca her meclis üyesine kendi bilgi birikimi doğrultusunda bir daire amirliğini bağladığını anımsatan Mirza “Örneğin Tolga Tosun fen işlerinden sorumlu meclis üyemizdir. Meclis üyeleri kendilerine bağlı dairelerdeki yatırımlar ve eksiklikleri yakından takip etmektedirler. Bunun yanı sıra her meclis üyesine 3 adet mahalleyi bağladım. Biz o mahalle muhtarlarıyla görüşmüyor muyuz? Biz başkanlık olarak o mahallerin sorunlarıyla ilgilenmiyor muyuz? Elbette ilgileniyoruz. Buna rağmen özel olarak meclis üyelerimize görev verdik. Bu görevleri bazıları yerine getirdi, bazıları yerine getirmedi. Biz ayda iki kez grup toplantısı yapıyoruz. Bu toplantılarda herkese gündem dışı söz veriyoruz. Orada konuşmayanların şimdi bunları dile getirmesini anlamış değilim. Bu iddiaları ortaya atanlar eksikliklerini kendilerinde arasınlar” ifadesini kullandı.

BANDIRMA GERÇEK - ÖMÜR ŞEN