DEMİRASLAN :BOTAŞ Edremit Körfezi’ni doğalgazla buluşturacak

Körfez’e DOĞALGAZ müjdesi

BOTAŞ’ın ana iletim hattı çalışmalarını inceleyen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av.Hasan Demiraslan, Edremit Körfezi’nin doğalgaz hasretinin 2018 yılı sonunda biteceğini müjdeledi.

“KÖRFEZ YILSONUNDA

DOĞALGAZA KAVUŞACAK”

BOTAŞ’ın yürüttüğü ve Edremit Körfezi’ni doğalgazla buluşturacak 104 kilometrelik ana iletim hattı çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av.Hasan Demiraslan, İvrindi, Havran, Burhaniye, Edremitlilerin yılsonunda doğalgaza kavuşacağı müjdesini verdi. BOTAŞ’ın Edremit Körfezi’ni doğalgazla buluşturmak için aralıksız çalıştığını vurgulayan Demiraslan, “BOTAŞ bu yılsonuna kadar çalışmalarını bitirir bitirmez AKSA Doğalgaz binalara ve işyerlerine bağlantılar için İvrindi, Havran, Burhaniye ve Edremit’te aynı anda kazmayı vuracak. İnşallah Ayvalık ve Gömeç ilçelerimizi de projeye dahil edip en kısa zamanda doğalgazla buluşturmak istiyoruz” dedi.

“HAYALDİ GERÇEK OLDU”

Birilerinin ‘Hayal kuruyorlar’, ‘Beceremezler’ dedikleri doğalgazın Edremit Körfezi’ne ulaşmasına çok az kaldığına dikkat çeken Demiraslan, “İvrindililerin, Havranlıların, Burhaniyelilerin, Edremitlilerin en büyük hayali doğalgaza kavuşmaktı. O hayal artık gerçeğe dönüşüyor. 16 inch çapındaki borularımız bölgemize geldi. 104 kilometrelik hatta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Çanakkale 18 Mart Köprüsü ve otobanının bitmesi, doğalgazın körfeze kavuşması değerine değer katacak. Onlar konuşur AK Parti yapar” diye konuştu.

“BİGADİÇ, KEPSUT VE ERDEK

KIŞIN DOĞALGAZLA ISINACAK”

Balıkesir’in dört bir yanına doğalgaz götürme hedeflerine hızla yaklaştıklarına vurgu yapan Demiraslan, Balıkesir’in 20 ilçesinden 5’inin doğalgaz kullandığını ancak yılsonuna kadar bu sayıyı 13’e yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi. Kepsut ve Bigadiç ilçelerinin bu kış doğalgaz ile ısınmaya başlayacağını ifade eden Demiraslan, Erdek’te ise ilk kazmanın 5 Haziran’da vurulduğunu ve kış sezonunda Yalı Mahallesi’ne gazın verileceğini müjdeledi.