Dolandırıcı Kuyumcu Berkan Hopa'da Yakalandı

Bandırma'da güven sağladığı kişilerden aldığı paralarla ve altınlarla bir süre önce ortadan kaybolan Berkan Kuyumculuk sahibi Berkan Özcan  yakalandı. Vitrindeki Altınlarda sahte çıktı.Özcan  "aldığım paraların hepsini ödeyeceğim pişmanım" dedi.

Bandırma'da kuyumculuk sektörüne damga vurduğunu iddia ederek yerel gazetelerde haber yaptırıp roportaj reklam  vererek kurduğu yakın ilişkilerle ve   sosyal medya hesaplarında kullandığı paylaşımlarla dini hassasiyeti olanların da güvenini kazanan ve senet karşılığı yasadışı yüksek faizlerle  sağladığı karlarla insanları etkileyerek  para ve altın toplayarak senet veren Kuyumcu Berkan Özcan (36), Artvin’in Hopa ilçesinde Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a çıkış yapmak isterken yakalandı.

Hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve yakalama kararı bulunan Berkan Özcan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Berkean Kuyumculuk adı altında faaliyet gösteren  Berkan Özcan’ın iki hafta  önce çok sayıda kişiden aldığı paralarla birlikte kayıplara karıştı. Senet karşılığı alacağı bulunan bir kişi icraya başvurarak alacaklarının tahsili için kapalı kuyumcu dükkanını icra memurları ile birlikte polis eşliğinde açtırdı. Burada yapılan incelemede vitrinde bulunan bileziklerin sahte olduğu anlaşıldı.

 Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek dolandırıldıkları iddiası ile suç duyurusunda bulunan  şikayetçilerin sayısı  17’ye ulaştı ve Berkan Özcan hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Kuyumcu Berkan Özcan, dün Artvin’in Hopa ilçesinde Gürcistan’a çıkmak üze-reyken Sarp Sınır Kapısı’nda yakalandı. İfadesi alınan şüpheli tutuklanarak Arhavi Cezaevi’ne gönderildi. Berkan Özcan’ın ifadesinde “Mağdurların parasını geri ödeyeceğim” dediği öğrenildi.

BANDIRMA GERÇEK - Edit: HAYRETTİN İLDAM