Gönen Baraj Yolu 2.5 Ayda Tamamlanacak...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin ihalesini 1,5 Milyon TL’ye alan Aslanlar Firmasına protokol ile  yer teslimi yapıldı. Firma yetkilisi Baraj Yolunu 2,5 ayda tamamlayacaklarını bildirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, Gönen Belediye Başkanı Yakar’la birlikte 17 Km’lik Gönen Baraj Yolunda incelemelerde bulundu, yüklenici firmanın yetkisi İsmail Aslan’dan bilgi aldı.  Baraj yolu üzerinde bulunan 8 mahallenin köy muhtarıyla Kumköy’de bir araya gelen Uğur, “Gönen Baraj yolu, 2,5 ay içinde tamamlanacak” müjdesini verdi.

 

GÖNEN’E 80 TRİLYONLUK YATIRIM

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, yatırımları yerinde incelemek üzere Gönen’i ziyaret etti. Sıcak asfaltı dökülen 5 km’lik Şaroluk Yolu ile asfaltlama çalışması başlayan 5 km’lik Ayvalıdere yolunda incelemelerde bulunan Başkan Uğur, Gönen’e 14 Milyon 310 bin TL’lik köy yolu yapılacağını açıkladı.

Yol yapım çalışmalarının Pazartesi günü itibariyle başlayacağını duyuran Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur, “Gönenimize 176 km’lik köy yolu, 12 mahallemize de 1,4 milyon TL’lik çocuk parktı yapıyoruz “ dedi.

Şehir arıtması projesinin hazırlandığını, Gönen yeni Oto Garının ihale edileceğini açıklayan Başkan Uğur, “Gönen’e toplamda 80 trilyon liralık yatırım yapacağız” diye konuştu.

HİZMETİ BİZ YAPARIZ

Başkan Uğur, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen ve 1,5 Milyon TL’ye Aslanlar Firması tarafından alınan 17 km’lik Gönen Baraj Yolunda da incelemelerde bulundu. Yer teslimi yapılan yüklenici firmasının yetkilisinden bilgi alan Başkan Uğur, “Gönen Baraj Yolu, 2,5 ay içerisinde tamamlanacak” sözünü verdi.

Baraj yolu güzergahında bulunan 8 mahalle muhtarıyla Kumköy’de bir araya gelen Başkan Uğur, muhtarlara “Derdinizi, sıkıntısını, isteğinizi bize iletin. Size hizmet için varız. Hizmeti de işi de biz yaparız. Mahalleye dönüşen köylerimize, ilçelerimize yatırım ve hizmet getirmede sadece Büyükşehir Belediyemiz sorumlu. Yerel iktidar ile merkezi iktidar uyumlu olursa, bizim elimiz güçlü olur, size daha kaliteli hizmet getiririz” diyerek 7 Haziran seçimlerinde AK Partiye destek istedi.