Gönen’in vitrini olacak

Gönen Çayı ıslah projesiyle ilgili örnek çalışmaların yerinde incelenmesi amacıyla Gönen Belediye Meclisinde 5  kişilik komisyon oluşturulurken; proje ihalesi yapılan Gönen Çayına uygulanacak ıslah projesiyle ilgili Hüseyin Yakar, “Gönen’in ortasından geçen Gönen Çayı, ıslah edildikten sonra güzelliğiyle ayrı bir hava katacak. Bizim için ıslahın estetik, ekonomik ve emniyetli olması lazım. Gönen Çayı yapılan düzenleme ve ıslah çalışmasıyla Venedik kanallarını hatırlatacak. Eskişehir Porsuk Çayı ile ve Afyon’daki Kokarçay ıslah çalışmalarını yerinde inceleyip, en uygun projeyi Gönen’de yaşama geçireceğiz” dedi.

 

 DSİ’YLE OPRTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Yıllardır Gönen’in en önemli sorunları arasında gösterilen Gönen Çayının ıslahı için düğmeye basıldı. Proje ihalesi yapılan Gönen Çayının ıslahın da kullanılacak örnek projeyle ilgili Gönen Belediye Meclisi proje araştırma komisyonu kurdu.

5 kişilik araştırma komisyonunda DSİ’den de bir yetkilinin yer aldığını bildiren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen Çayının ıslahı, kentsel dönüşümden dolayı bizim için çok önemli. Her iki proje iç içe, bir bütün. Uygulanacak ıslah projesinin, estetik olması, estetiğin yanı sıra ekonomik ve güvenli olması şart.

Eskişehir ve Afyon’daki ıslah çalışmaları estetik ve emniyet açısından bize uygun. Eskişehir ve Afyon’a komisyon üyelerimiz gidip, projeyi yerinde inceleyecek” dedi.

VİTRİNİMİZ OLACAK

Sadece ıslah adına Gönen Çayına ıslah uygulanmayacağının da altını çizen Başkan Yakar, “Gönen Çayı ıslahı, turizmimiz açısından da ciddi önem taşımakta. Kentsel dönüşüm ile Çayın ıslahı bizim vitrinimiz. Gönen, Kaplıcasıyla bir marka. Markamızın en ambalajı kentsel dönüşüm ve Gönen Çayı ıslahı. Proje ihale yapılan Gönen Çayına, uygulanacak projenin de Gönen Belediye Meclisimiz tarafından belirlenmesi Gönen ve halkımız adına önemli bir olay” açıklamasında bulundu.