Gönenli Roman Vatandaşlara Başkan Yakar Desteği

 

"Gönen'de Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği açıldı."
Açılış kurdelasını Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Başkan Yrd. Süleyman Dökmen, Lapseki Roman Derneği başkanı Ali Çalışır, Gönen Roman Derneği başkanı Ferdi Dik birlikte kestiler.

 

Reşadiye Mahallesi, Tütüncü Caddesindeki açılış töreninde konuşan Dernek Başkanı Ferdi Dik, “Gönen'de roman vatandaşlarımız artık yalnız değil.Roman vatandaşlarımızın artık bilinçlenmesini, çocuklarını korumasını istiyoruz.Roman vatandaşların sıkıntılarını çözmek için el ele vereceklerini” söyledi.

"ROMANLARIN KAMUDA ÇALIŞMASINA OLANAK SAĞLADIK"
Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar konuşmasında, “İlk Göreve geldiğim günden bu yana, hizmette sınır tanımadık ve tanımayacağımızı da buradan bir kez daha söylüyorum. Halkımıza hizmetin en iyisini sunmanın hesabını yapıyor ve bu hedef için mücadele veriyoruz. Hizmet verirken hiçbir vatandaşımızı ayırmadık Lazı, Çerkezi, Abhazı, Gürcüsü, Arnavutu, Boşnağı, Manavı, Kürdü, Türkü, Romanı adı her ne olursa olsun bizim halkımız, bizim vatandaşımız. Biz birlikte güçlüyüz. Bizler Yunus'un söylediği gibi; yaratılanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz” şahsım olarak görev süremde kamu başta olmak üzere roman vatanşlarımızın istihdamına yönelik daima gayret içerisinde oldum ve bir çoğuna iş sahibi olmasına vesile olduk ne mutlu bizlere böyle güzel bir aile ortamında Reşadiye mahallemizde derneğimizin açılışını yapıyoruz hayırlara vesile olsun inşallah"dedi.
Törene Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Belediye Başkan Yrd. Süleyman Dökmen, Balıkesir Roman Federasyonu başkanı Hüseyin Altıntaş, Çanakkale Lapseki roman derneği başkanı Ali Çalışır, Burhaniye Romanlar Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Balgüsün, Edremit Roman Kültürünü Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tufan Zımba, İvrindi Roman Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil İbrahim Karakaş, Karacabey, Bandırma, Altınoluk,Manyas dernek yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta roman oyunları dans gösterisi ile pilav ve ayran dağıtıldı.

Yorumlar

doğrusu roman vatandaşların kıymetini bugüne kadar bilemedik bu destek çok güzel bir girişim devam etmeli özellikle eğitim alanında tam destek