Gönen'li Ünlü Yönetmen Mustafa Kemal Uzun Öldürüldü

Gönen doğumlu  ünlü yönetmen Şile'de ki evinde öldürüldü. Hunharca işlenen cinayeti  filmlerinde rol verdiği figüran  O.A. nun işlediği ve sanığın suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

 Unutulmaz film Hababam Sınıfında Gariban Sefa rolüyle hafızalarda yer edinen  ve halen atv tv de gösterilmekte olan  Kanatsız Kuşlar ve birçok başarılı reyting rekortmeni dizilerin yanı sıra ödüllü  49 yapımın yönetmenliğini yapmış olan Mustafa Kemal Uzun, Şile’deki evinde başına beyzbol sopası vurularak ve bıçaklanarak öldürüldü.

İstanbul Emniyet Müddürlüğü ekiplerince yapılan araştırmada kısa sürede  Uzun’u öldüren ismin yönetmenliğini yaptığı bir dizide figüran olarak rol alan O.A. olduğu belirleyerek aalete teslim etti.. O.A.'nın Cinayet Büro Amirliği'nde verdiği ifadesinde, yönetmen Uzun ile aralarında rol tartışmasından dolayı tartışma çıktığını söylediği iddia edildi.
Şile Çavuşpaşa Mahallesi’nde yaşanan olay gece saat 02.00 sıralarında, yapılan bir ihbarla ortaya çıktı. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ve ilçe ekipleri adrese sevk edildi. Ekipler kilitli olan kapıyı kırarak içeriye girdi. Polis içeride korkunç manzara ile karşılaştı. Yönetmen Uzun'un başına beyzbol sopasıyla darbe alarak ve bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşıldı. Ünlü yönetmenin cep telefonu ve cüzdanı ve otomobilinin çalındığı anlaşıldı.

Cinayet Masası ekipleri, kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görgü tanıklarının ifadesine başvuruldu Cinayeti ünlü yönetmenin figüran olarak oynattığı O.A'nın gerçekleştirdiği belirlendi. O.A, Beylikdüzü'nde gözaltına alındı. Üzerinden Uzun'un cep telefonu çıktı. Cüzdanını ise nereye attığını hatırlamadığını söyledi. Otomobili bıraktığı yeri tarif etti. Polis otomobili de buldu.

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan O.A, ifadesinde, “Dün öğlen saatlerinde Şişli’de bir kafede Mustafa beyle  sohbet ettikten sonra birlikte Şile'ye bir balık restorana gittik. Daha sonra Uzun'un evine geçtik. Burada alkol aldık. Sohbet sırasında aramızda tartışma çıktı. Çok öfkelendim, bıçakladım, daha sonra da beyzbol sopasıyla başına vurdum” dedi.

Ulusal ve uluslararası alanda yönetmen olarak 8 ödül alan Uzun,49 film ve dizinin yönetmenliğini yaptı, 3 film senaryosu yazan, 4 filmde de oyuncu olarak kamera karşısına geçen Uzun’un cesedi Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

1959 doğumlu Mustafa Kemal Uzun; Balıkesir Gönen'de doğdu ilk ve orta okulu Gönen'de okudu. Öğretmen olan babasının tayini dolayısı ile İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi İktisadi Ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nda okudu. Okulda sinema-televizyon eğitimi alırken bir taraftan da Yeşilçam ve reklam sektöründe kamera asistanlığı yaptı. Daha sonra Arzu Film ailesine katılarak bir çok filmin senaryo gurubunda ve reji kadrosunda yer aldı. Uzun yıllar Ertem Eğilmez'in asistanlığını üstlendi ve son dönem Arzu Film yapıtlarında yazar, oyuncu ve reji asistanı olarak görev aldı. 

BANDIRMA GERÇEK - HABERMERKEZİ