GURURUMUZSUN BANVİT... RATİOPHARM  ULM

GURURUMUZSUN BANVİT... RATİOPHARM  ULM    92-72   

RAMAZAN NARİN· - 28 OCAK 2016 PERŞEMBE

BANVİT Eurocup 2.Tur (G) Grubu 4.hafta karşılaşmasında Alman temsilcisi Ratiopharm ULM takımını, ezici bir üstünlükle yenerek, rövanş vermeyerek, Almanyada yendiği gibi, 4. maçında 3. galibiyeti olarak yine yenerek, farklı yenerek gruptaki iddiasını sürdürdü... Artık avantajlı...Artık başımız dik !
Hakemler ;  Peter Obradovic, Benjamin Jimenez, Gentıan Cici triosu için kolay bir maçtı.

1. Periyotu 29-15 ile geçen BANVİT’in maçın başlarında kurduğu baskı ile önce 10, sonra 15 sayı fark yaratmasının ve skorda daima ULM un iki kat sayısına sahip olarak maçı götürmesinin büyük avantajını yaşadı, rakibine soluk aldırmadı. Ama ben geçen BAYERN Maçındaki gibi (ısınamadıklarından ve konsantrasyon eksikliğinden olacak) oyuncularımızın faullerdeki serbest atışlarındaki isabetsizliklerinden neredeyse umutsuzluğa kapılıyordum da, Allahtan oyuncularımız BASKET atışlarını 2 ve 3 sayılık atışlarında yüksek isabet sağladılar da öyle rahatladım.
2. Periyotu, 53-36 ile geçip devre arasına rahat giren BANVİT in koçunu izledim de, koçumuz hep sakindi ve hiç heyecanlanmadan oyuncularını yönetti.
3. Periyodu 79-53 ile tamamlayan BANVİT in, son 4. periyoduna ne kadar rahat girdiğini sanırım hepiniz tahmin ediyorsunuz ve müsabaka 92-72 yani 20 sayı fark kapanmadan bitti.
Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda, ben de yerimi aldım. Salonun full olması, UNİ BANVİT taraftarlarının çoşkusu ve tezahüratları, Bandırma Kaymakamımız Tuncay SONEL’in orada olması, görmek istediklerimin hepsini görememiş olsam da, beni mutlu etti.  
 
Benim gözümde ; uzun saçlı siyahi Courtney Fortson müthişti ve hırsıyla takımı sürekli ateşleyen isimdi. Amerikalı Dominique Johnson ise isabetli basketleriyle göz doldurdu. Gençlerden Erkan, bana ümit veren bir isimdi...
Ama asıl ümit veren, başta BANVİT Ailesi ve BANVİT Yöneticileriydi.

Takımlarına, Basketbol Sporuna ve gençlere sahip çıkarak aslında, Bandırma ya sahip çıkıyorlardı ve dünyanın bildiği bir BANDIRMA Şehri efsanesinin  mimarlığını yapıyorlardı. Bandırmalıları, Bandırma Üniversitesinin taraftar gençlerini, çevre ilçelerden gelen basketbolseverleri de görünce, gelecek için ümitlenmemek elde değildi.

Hele ki; BANVİT Avrupa da uluslararası şampiyonaların birinde ŞAMPİYON olsun, o zaman KARAALİ ACAR Spor salonumuz artık BANVİT e, artık bize dar gelecektir...

Banvit buna hazır olmalı !

Ramazan Narin - 27.01.2016