Hamit Gelmeden Rüzgarı Yetti !

HAMİT GELMEDEN RÜZGARI GELDİ !!
Pazar akşamı Bandırmaspor transfer komitesi ve asbaşkanı Ömer Beyaz 'dan aldığımız bilgiler doğrulturusnda yaptığımız Hamit Altıntop haberi bir anda gerek yerel gerek ulusal spor kanallarında gündemin birinci sırasında yerini aldı.
Haberi duyanlar elbette bir takım spekülasyonlar ürettiler.
Birincisi Hamit Altıntop haberi kesinlikle asparagas değildi ve böyle bir  haberin kaynağı Bandırmaspor Transfer Komitesi üyesi ve Asbaşkanı Ömer Beyaz'dı.
Ne yazık ki ve ne  hikmetse haberimize bir türlü inanamak istemediler ya da inanamadılar.
Vay efendim nasıl gelirmiş, buda nerden çıktı olmaz böyle bir şey gibi muhabbetler sosyal medyada veryansın etti. Bandırmaspor'a olan sevgisini ve emeğini her daim taktir ettiğim ve sürekli izlediğim Uğur kardeşimde "Valla billa bi ise yaramaz beya,ona verceniz parayı hayır kurumlarına verin insanların duasınızı alırsınız bari.." diye düşüncesini belirtti tabi onun kaygısını da ben de hepimizde anlıyoruz.
Ama bu genç ve duyarlı kardeşlerimin henüz farkına varamadığı önemli bir unsur var.
Yukarısı Süperlig aşağısı 2. Lig değil amatör cehennemidir. Allah korusun.
.
Biz öncelikle şunu söylemek isteriz ki Hamit Altıntop transferi olur ya da olmaz çünkü bu bir bütçe işi.
Başarılı olur ya da olmaz. Kısmet.
Ama böyle bir transferin gerçekleştirilmesinin Bandırma'ya getireceği sportif katma değerin yanında Bandırma kenti adına, farkındalık adına ürettiği katma değeri de göz ardı edilmemesi lazımdı.
Küçük düşünmemek gerekiyor..Onursal başkanımız da Kulüp başkanımız da küçük düşünenlerden değil.
Düşünebiliyormusunuz yüzden (102) fazla milli formayı giymiş ve Alman Liginde  ,Bayern Münih,İspanya da  Real Madrid ve Galatasaray'da futbol hayatını sürdürmüş bir dünya yıldızının Bandırma'ya ve Bandırmaspor'a gelecek olması Bandırma kentinin Marka değerini ne kadar yükseltecektir.? Sadece transfer girişimi bile spor dünyamızda tüm ülkede gündemin birinci sırasına yerleşti.
Bunu hangi parayla hangi reklam ajansıyla neye karşılık başarabilirsiniz. Dün gece tüm spor programlarında gündemin birinci sırası Bandırma idi ve Bandırmaspor konuşuldu. Ve hemen herkes Bandırma'dan stayişle  bahsetti. Ve bizde bundan gurur duyduk.
*
Eğer bu transfer gerçekleşirse ;Tüm medya Bandırma'yı ve Bandırmaspor'u konuşacaktır. Onun içindir ki Bandırma Gerçek Gazetesi olarak yaptığımız Hamit Altıntop haberi dün akşamdan itibaren tüm ulusal kanalarda yer aldı spor programlarında flaş haber olarak geçerken kazanan Bandırmaspor oldu, Bandırma oldu. Ünlü spor yorumcuları bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini Bandırma ile ilgili o kadar güzel şeyler söylediler ki, bunu parayla yaptırmak olanaksızdır. Biz Bandırma Gerçek olarak açıkçası Bandırma adına gurur duyduk. Feyyaz Uçar hocanın ihtiyacı da ortada. Bandırmaspor yönetiminin öncelikle 1.Ligde kalmayı değil her olumsuzluğa rağmen büyük düşündüklerini görmek güzel bir şey onları da bu konuda tebrik ediyorum. Eleştirimizi yaparız ama yeri geldiğinde hakkını da veririz.
Haber ulusal medyada öyle bir yer aldı ki Hamit Altıntop daha Bandırma'ya gelmeden rüzgarı çok fena esti hemde ne esme !!

SERHAT OZAR- BANDIRMA GERÇEK