Havutça; Tutuklu Erleri Derhâl Serbest Bırakın!

Havutça; Tutuklu Erleri Derhâl Serbest Bırakın!

“FETÖ’yü özel uçaklarla ziyarete giden ve dizinin dibinde oturan siyasetçilerin tutuklanması gerek!”

TBMM Adalet Komisyonu Üyesi CHP Balıkesir Milletvekili Avukat Namık Havutça, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi rütbeli subayların emrini yerine getiren erlerin ve askeri öğrencilerin tutuklanması yerine FETÖ’yü özel uçaklarla ziyarete giden ve dizinin dibinde oturan siyasetçilerin tutuklanması gerek” tiğini ifade etti.

Havutça , “ FETÖ'nün dizinin dibinde diz çöken siyasiler varken faturanın bu rütbesiz askerlere ve askerî öğrencilere kesilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz. O askerler sadece vatani görevlerini yapıyorlardı ve bir yılı aşkın bir süredir tutuklular. O askerler derhâl serbest bırakılmalıdır” dedi.

CHP’li Havutça, 1 yıldır tutuklu olan askerlerle ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi rütbeli subayların emrini yerine getiren, vatani görev için silahaltında bulunan tutuklu erlerimizin durumunu burada söylemek istiyorum. O askerler sadece vatani görevlerini yapıyorlardı ve bir yılı aşkın bir süredir tutuklular.

Yine, askerî öğrenciler bir yılı aşkın bir süredir hâlâ tutuklular. Bu öğrencilere faturayı kesmek yerine, FETÖ'yü ziyaret için özel uçak kiralayan ve FETÖ'nün başının yanında, dizinin dibinde diz çöken siyasiler varken faturanın bu rütbesiz askerlere ve askerî öğrencilere kesilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz. O askerler derhâl serbest bırakılmalıdır. Öğrencilerin de derhâl sorununa çözüm bulunmalıdır.”

BANDIRMA GERÇEK-SERHAT OZAR