Hüseyin Yenikan Şapkadan Tavşan Çıkartmış

HÜSEYİN YENİKAN ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARTMIŞ

Balıkesirspor'un geçtiğimiz sezon sahasında oynadığı bir maçını izlemiştim.

Pırıl pırıl bir stad,tertemiz tirübünler tuvaletler,yemyeşil halı gibi bir çim zemin.

Özendim,imrendim.

Peki ya,bizimki ?

Bandırma 17 Eylül Stadı,tam bir ucube.Kaderine terkedilmiş bir tesis görüntüsü.

''Nasıl oluyor?'' dedim,kendi kendime.Aynı ilde yaşıyoruz.İl Spor Müdürlüğü aynı,İlçe Spor Müdürlüğü aynı Balıkesir Atatürk Stadı dört dörtlükken Bandırma 17 Eylül Stadı'nın içler acısı hali.

Şaşırdım,üzüldüm.

Göksel Başkan,her ne kadar Balıkesir,Bandırma kardeşliğini vurgulasa da maalesef Balıkesir'li siyasetçiler bizimle kafa buluyorlar.Bandırma'ya hala üvey evlat gözüyle bakıyorlar.

Şöyleymiş,böyleymiş,Bandırma da onların memleketiymiş.Hepsi hikaye.

Hadi stadın o meşhur rüzgarına alıştıkta.Kardeşim o çim zeminin hali ne olacak ? Orada top oynanır mı ? Tam bir patates tarlası.

Büyük bir ihtimalle.Stad çalışanları tatildeydi.Zemin kendi kendine bu hale geldi.Yazık çok yazık...

Ah zavallı Bandırma'm arkandan gülüyorlar da ağlayanın yok.İşte bu şartlarda oynandı Bandırmaspor-Kahramanmaraşspor karşılaşması.

10.5 kronikler her zamanki gibi muhteşemdi.Tirübünler dolu,taraftar vefalıydı.

Oyuna gelirsek,büyük bir borç yükünün altında,çok kısıtlı bir transfer bütçesiyle kurulan kadroyu ligin ilk maçı olmasına rağmen beğendim.Futbolda ilk maçlar her zaman zordur.Oynanan oyundan özellikle ikinci yarıda büyük bir zevk aldım.Şayet biraz becerikli,biraz da şansımız olsaydı ortaya çok farklı bir sonuç çıkacaktı,olmadı.Ama önemli olan kazanmaksa,kazandık.

Evet,Hüseyin Yenikan yine şapkadan tavşan çıkardı.İzlediğim Bandırmaspor'da çok yetenekli oyuncular var.Sadece biraz sabır ve zaman gerekli.Eğer ligin ilk 5 haftasını en az puan kaybıyla geride bırakırsak Bandırmaspor,Göksel Başkan'ın tam aksine bırakın ligde kalmayı bence sezonu üst sıralarda bitirebilir bu takım çok can yakar onun içinde.Yapılacak tek şey takıma,hocasına güvenmek,sonuna kadar destek olmaktır.

Serhat Ozar