Karadenizde Fuhuş Turizmine Darbe.. Rekor Gözaltı

Fuhuş yaptıkları gerekçesiyle 76 Kadın gözaltına alındı. Karadeniz'de son yıllarda yeniden yükselen fuhuş turizmi sektörüne karşı Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon yaptı. Edinilen bilgilere göre Rize'nin Pazar İlçesinde  yapılan operasyonda rekor gözaltı kararı çıktı. Ancak gözaltına alınanlardan sade 18 i evrak eksikliği nedeniyle sınırdışı edildi.

 Fuhşa teşvik, yer temini ve aracılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Emniyet birimleri Pazar ilçesinde  iş yeri,  otel ve özel eve eş zamanlı baskın düzenledi. Baskınlarda, 33'ü yabancı uyruklu kadın olmak üzere 76 kişi gözaltına alındı. Yabancı uyruklu kadınlardan 18'i, işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. T.B. adlı kadında ise 'Hepatit C' virüsü tespit edildi. Gözaltına alınan E.P., O.D., N.B., M.K.Y., H.A., Z.A., N.T. ve G.A., emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Diğer şüpheliler ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Rize Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Toplum sağlığı ve ahlaki değerlerimize aykırı olarak yürütülen kanunsuz her türlü faaliyete yönelik mücadelemiz etkin kararlılıkla sürdürülecektir" denildi.