MAHALLE LİGİ Turnuvasında Bandırma'da IMKB Anadolu Lisesi ve Vecihibey Birinci Oldu

Birinci gelen Okullar Balıkesir Finallerine Katılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere ve amatörlere yönelik organizasyonuyla düzenlenen  “İmkan bizden oynamak sizden” sloganıyla başlattığı ve bu yıl 3.sü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası nın Bandırma ayağında Birinci belli oldu.

 Bandırma’da 600 Evler Halı Sahasında oynanan  final karşılaşmalarını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, turu geçen takımların ödül ve madalyalarını Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza  ile birlikte verdi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, kamu kurum ve kuruluşlarının da destek verdiği Mahalle Ligi Futbol Turnuvası . İl genelindeki 20 ilçe ve çok sayıda mahalleden 21 binin üzerinde gencin katıldığı turnuvada sıra  İl Şampiyonluk Final Müsabakalarına geldi. 

Bandırma’da düzenlenen karşılaşmalarda Gençler kategorisinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldızlar kategorisinde ise Vecihibey Ortaokulu birincilik elde ederek Balıkesir'de yapılacak final karşılaşmalarına katılmaya hak kazandır. Karşılaşmalar ardından düzenlenen törenlere Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Başkan yardımcısı Ozan Onur belediye meclis üyeleri, çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvaya gençlerin ilginini büyük olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz turnuvaya 22 bin gencimiz katıldı. 20 ilçede 40 takım kendi arasında mücadele edip kendi arasında birinci çıkaracak. İl Şampiyonunu bu sene Londra’ya götürme sözümüz var. Uçak biletleri alındı. Turnuvadaki takımlarımıza başarılar diliyorum."dedi.

SİMGE KÖSE - BANDIRMA GERÇEK