MHP Belediye Meclisinde Kreş Projesine Hayır Dedi ! Yurttaş Bakkal Nedenini Açıkladı

Bandırma Belediye Meclisi  Temmuz ilk  meclis toplantısından sonra Bandırma kamuoyunca nedeni  merak edilen konu  KREŞ oldu.

Meclis gündeminde 600 Evler Mahallesinde bulunan ve mülkiyeti Bandırma Belediyesine ait parselde okul öncesi çocuklara yönelik  Kreş yapılması için plan değişikliği  teklifine Mecliste bulunan diğer siyasi parti temsilcileri kabul oyu verirken MHP'li Meclis üyeleri Ender Acar  ve Erol Çakır ret oyu verdi.

Kreş yapılması için verilen plan değişikliği  teklifi meclis çoğunluğu bulunan CHP ve  muhalif Ak Parti li meclis üyelerince evet MHP li meclis üyelerince ret oyu verildi. Teklif  oy çokluğuyla  kabul edilerek  onaylanması için Büyükşehir'e havale edildi.

 Balıkesir Büyükşehir Meclsinin vereceği son karara göre kreş yapılması sürecine başlanacak.

MHP KREŞE NEDEN KARŞI ÇIKMIŞ

MHP Bandırma İlçe Teşkilatı Başkanı Yurttaş Bakkal bugün MHP Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli ile birlikte düzenlediği basın toplantısında gündemle ilgili  gazetecilere yaptığı açıklamalarda  kreş'e  verilen ret kararı ile ilgili konuya da yer verdi.

Bakkal " Geçmiş Belediye Meclis toplantısında MHP Bandırmaya kreş yapılmasına karşı çıktı diye bir söylem var MHP Bandırma da kamu yararına hiç bir projeye hayır oyu kullanmaz .Ancak siz kreş yapılacak araziyi ticari alana çevirirseniz buranın geleceği için kaygılardan evet demez.  Buraya gerçek anlamda kreş yapılacaksa evet derdik ama geçmişte örnekleri var bir kuruma kişiye tahsis ediliyor 3 gün sonra işletmeci değişiyor biz net olarak görmek istiyoruz Tolga Tosun seçim beyannamesinde var 5 kreş yapılacak bu sekiz olur 15 olur fark etmez .Kreş yapımını iş adamlarına mı devredecek, iş adamı hayır mı yapacak yoksa ticari  yatırım mı yapacak hibe yapacaksa neyin karşılığında yapacak Bunları da sorgulamak lazım. Paramız varsa yapalım yoksa yağımızı yorganımıza göre uzatalım " açıklamasında bulundu.

BANDIRMA GERÇEK - 08-07-2019