Motosiklet Hırsızı Tutuklandı.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanında, 2018 yılı Aralık ayında 1, 2019 yılı içerisinde değişik tarihlerde 4 olmak üzere toplamda meydana gelen 5 adet Faili Meçhul Motosiklet Hırsızlığı Olaylarının aydınlatılmasına yönelik Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin  yapmış olduğu çalışmalarda, PTS kamera görüntülerinden 3 Şüphelinin olayları gerçekleştirmek için Burhaniye istikametinden gelerek motorları çalıp daha sonra aynı istikamete gittikleri ve birlikte hareket ettikleri anlaşıldığı
Kamera görüntülerindeki şüphelilerin kimliklerinin tespitine yönelik çevre ilçelerle yapılan çalışmalar ve görüşmeler neticesi 3 Şüphelinin açık kimlikleri tespit edilmiş ve şüpheli M. K. 08.02.2019 günü Burhaniye ilçesinde yakalanarak Cumhuriyet Savcısından alınan talimatla Ayvalık ilçesine getirilmiş, alınan ifadesi sırasında yakın zamanda İvrindi ilçesinde aynı gün meydana gelen 3 adet motosiklet hırsızlığı olayının da şüphelileri tespit edilerek İvrindi ilçesine bildirilmiştir.  Toplamda 7 motosiklet hırsızlığı olayı aydınlatılmıştır.
Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden M.K.  tutuklanırken, firari M.E. ve E.Ü. adlı 2 şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.

BALIKESİR VALİLİĞİ\ BANDIRMA GERÇEK