Muharrem İnce Ve Ahde Vefa

MUHARREM İNCE ERDEK VE AHDE VEFA

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin sürpriz Erdek ziyaretini izledim.

Sayın İnce'nin programında olmamasına rağmen Yalova Mitinginden hemen sonra Erdek'e gelişi ve halka hitap etmesi gerçekten ilginç değil mi sizce. Erdek festival açılışına katıldı normaldir diyebilirsiniz ama bana Milletvekili Namık Havutça'ile Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarıya yapılan özel bir jest,onurlandırma gibi geldi. Ama çok sayıda arkadaşım Bu ziyaret  "adamakıllı bir giydirme olmuş" inceden inceden. dedi..

Şimdi sorabilirsiniz! Ne alakası var diye?

Alakası şu ; Balıkesir CHP milletvekili Namık Havutça da Erdek Belediye Başkanı CHP li  Hüseyin Sarı'da aylardır büyük mücadelelere çekişmelere sahne olan CHP''de ki genel başkanlık seçim sürecinde  Muharrem İnce'ye açık destek vererek hep yanında olmuşlardı. O dönemde ki gözlemlerimiz böyleydi. Sayın İnce'de yaşananların farkında ki ahde vefa diyerek yarışa önce memleketi Yalova'dan sonra kampanyasına  Erdek'ten başladı.

Boşuna dememiş büyükler ne ekersen onu bicersin diye.

Buraya kadar herşey güzel normal süreç diyelim ama gözlerden dikkatlerden kaçmayan  şeyler var.

Benim asıl dikkatimi çeken uzun zamandır Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkanı olmaması için gecesini gündüzünü katanların ,eski il başkanı Ender Biçki ve Balıkesir'de ki ilçe kongrelerinde Muharrem İnce destekçilerini tasfiye ederek onbeş seçimde iktidara yenilmiş statükoya herneye hizmetse ? destek verenler  yine Balıkesir'de yapılan CHP'nin son il kongresinde delegelere hitap etmek isteyen Muharrem İnce'nin konuşmasını hiçde şık olmayan bir şekilde sık sık keserek engelleyenler.. Yüzleri hiç  kızarmamış maşallah.. 

İnce'yi CHPGenel Başkanlık koltuğuna oturmasın diye akla gelmedik siyasi pazarlıkların içine girenler ne hikmetse Erdek Mitinginde Muharrem İnce'nin arkasında  durmaları gözlerden kaçırılacak bir sahne değildi . CHP tabanının en büyük desteği verdiği halkın adamı cesur fizikçiyi CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak hazmedemeyenler değil midir ki Türkiye'nin kurucu partisini yıllardır elitler kulübü  yada yandaşlara korunaklı çiftlik olarak ziyan edenler ah ah! görüyormusunuz Tanrının sopasını istediği şekile sokuyor insanoğlunu daha dün

 Balıkesir İl Kongresinde konuşurken elektriği kesenler ERDEK.de esas duruşta kuzu gibi dinliyorlardı! MUHARREM İNCEYİ

Ben bu fotoğrafa hiç şaşırmadım ;ama şaşıranlar çok olmuş .

 diyeceksiniz ki;  siyasette 'dün dündür, bugün bugündür. Evet öyledir  diyenleri kimlerin nasıl manevralarla nasıl geri viteslerle bir yerlere geldiklerini çok iyi bilenlerdenim.

Onun için de sadece güldüm ve alma mazlumun ahını, bir gün gelir çıkar aheste aheste diyerek meydandan ayrıldım.

SERHAT OZAR