Muradiye'de Geleneksel Köy Hayırı Yapıldı

Susurluk ilçesinde geleneksel köy hayırları devam ediyor,  her yıl Mayıs ayının 9'unda  yapılan hayır mevlidi, Ramazan ayına geldiğinden dolayı   Haziran''da  gerçekleştirdi. 
Muradiye hayır Mevlidine Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Şener, Susurluk Ticaret ve Ziraat oda Başkanları Yağlı Toğumlar oda Başkanı, Muhtarlar odası Başkanı ve Muhtarlar katıldı.

Yoğun bir ilgiye sahne olan köy hayrında gösterilen ilgi, Muradiye Mahallesinin sakinlerinin yüzünü güldürdü. Hafızlar tarafından halka Kuran-ı Kerim ziyafeti sunuldu. İlahilerin okunduğu hayırda şehitler için de dua edildi. Öğle namazının ardından ise halka  okul bahçesinde yemek ikram edildi. 
Köy muhtarı Sinan Can, her  yıl  gerçekleştirilen  etkinlik için 3 bin kişilik ikram hazırladıklarını söyledi. Her geçen yıl daha çok kitlelere ulaştıklarını belirten Can , "Bir yıl boyunca kazandıklarımıza şükretmek, birlik ve beraberliği sağlamak için düzenlediğimiz hayrımız her yıl üstüne koyarak daha güzel bir hale geliyor. Hiç ara vermeden bu geleneğimizi sürdüreceğiz'' dedi.

BANDIRMA GERCEK- HAYRETTİN İLDAM-09-06-2019