Mustafakemalpaşa Belediye'sin den Yüzme Kursları

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 7-14 yaş grubundaki çocuklar için ücretsiz düzenlenen yaz dönemi yüzme kursu başladı. 
'Haydi Çocuklar Yüzmeye' sloganıyla ile uzman eğitmenler öncülüğünde gerçekleştirilen 
iki aylık kursun ilk gününde, 160 çocuk Süngü Spor Tesisleri'nde suyla buluştu.
Haftanın üç günü iki saatlik seanslarla yüzme tekniklerini öğrenen çocukları havuz başında ziyaret eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, kursa olan ilgiden memnun olduklarını söyledi. 

'Çocuklar sporla sosyalleşecek'

Uğur Böceği Kültür Merkezi aracılığıyla bu yaz döneminde de çocukların spor, sanat ve kültürel aktivitelerle buluşturulacağını belirten Başkan Kurtulan; " Sosyalleşme çağında bulunan küçük yaşlardaki çocuklarımıza açtığımız yaz spor okulları, yüzme kursları ve kültürel çalışmalarla destek veriyoruz. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenme imkanı bulacakları sporların başında da yüzme geliyor. Okullarda bir yıl boyunca yorulan ve ders stresini atmak için yaz tatilini bekleyen çocuklarımıza bir ödül olarak bu kursu açtık. Sosyal belediyecilik anlayışıyla düzenlediğimiz bu kurs, çocuklarımızın hem yüzme öğrenmesine hem de yeni arkadaşlıklar kazanmalarına olanak sağlayacak. Bu sıcak havalarda çocuklarımız havuzun keyfini yaşayarak temel seviyede yüzme öğrenme imkanı bulacak. Kurs sonunda küçük yarışmalar yaparak çocuklarımıza belgelerini vereceğiz " dedi.