Onur Göçmez : Maçlara Bedava Girme Dönemi Bitti

Bandırmaspor Yönetim Kurulu İilk basın toplantısını Bandırma Eken Prestij Otel’de gerçekleştirdi.  Basın toplantısında görev dağılımı  ile ilgili  bilgi verilirken  kulübün durumu ve gelecek hedefleri için görüşler açıklandı ve gazetecilerin sorularına yanıt verildi.

Toplantıda katılarak ilk konuşmayı Kulüp Başkanı  Göksel Karlahan  gerçekleştirirken  daha sonra konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “ Bandırmalılar olarak Bandırmaspor’a sahip çıkmak hepimizin görevidir. Yerel yönetim ve Gençlik ve Spor Vakfı olarak kulübümüzün daima yanında olacağız. El birliğiyle mali sıkıntıları aşacağımızı düşünüyorum” dedi.
Bandırmaspor Asbaşkanı Onur Göçmez "  hedeflerinin 2019-2020 futbol sezonunda Bandırmaspor’u bir üst lige taşımak olduğunu söyledi. Bandırmanın önünde ciddi sorunlar bulunduğunun altını çizen Göçmez, bu sorunları kurumsasllaşarak el birlikte aşacaklarını dile getirdi. İlk etapta transfer tahtasının açılması için 3,5 milyon TL kaynağa ihtiyaçlarının olduğunu açıklayan Göçmez “Bu sıkıntıyı açtığımızda transfer konusunda bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bandırmaspor geçmişiyle güçlü bir takım. Ülkemiz ciddi bir ekonomik krizden geçiyor. Bu doğal olarak spor kulüplerini de olumsuz yönde etkiliyor. Ancak kulübümüzün son 6 aydan bu yana yapmış olduğu düzenli ödemelerden dolayı futbolcu camiası tarafından tercih edilen bir takım oldu. Birçok oyuncu Bandırmaspor’a gelmek istiyor” dedi.
Hedeflerini ilk etapta Bandırmaspor’un gelir kaynaklarını arttırmak olduğunu dile getiren Göçmez “2019-2020 futbol sezonu öncesinde 5 bin adet kombine bilet satmayı planlıyoruz. Oyuncular ve yöneticilerde dahil olmak üzere protokol kombine bilet satışına ağırlık vereceğiz. Ayrıca Bandırmalıyız sloganıyla bin adet forma satışı yapmayı hedefliyoruz. Dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Bandırmalılara GSM şirketleriyle anlaşarak forma satışı yapmayı planlıyoruz. Müsabakalara bedava girme dönemi bitti. Maç biletleri 10 TL olacak” ifadesini kullandı. Birlik olup mücadelee tme zamanı, biraz sabretmek lazım. Bandırmaspor'a sahip çıkmak zorundayız. Marka değerimiz var.Zamanla herşeyi en iyi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz bu işi aldık götüreceğiz. Sizden aldığımız inançla. Sosyal meydamızı tamamen profesyonelleştiriyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BALTOK A.Ş. ile geçen sezonda imzalanan 1 milyon 965 bin TL'lik sponsorluk anlaşmasının 500 bin TL'sinin bugüne kadar tahsil edildiğini, kalan meblağın da karşılıklı diyalogla tahsil edilmesini umduklarını" ifade etti.Göçmez, Görev bölümü bilgilerini aktardıktan sonra sözlerine  son verirken ; "Bandırmaspor'da sportif direktörlüğe Süleyman Takunyacıoğlu'nun getirildiğini ve yeni dönemde hiçbir yöneticinin tesislere gitmeyeceğini, futbola karışmayacağını belirterek, "Sorumluluk tamamen Serdar Bozkurt hocamızda ve Süleyman Takunyacıoğlu'nda olacak" şeklinde konuştu. 

Yeni yönetim görev paylaşımında  Basın Sözcülüğünü üstlenen Balıkesir geçmiş dönem milletvekili Namık Havutça..Sevgili Bandırmasporlu arkadaşlarım 54 yıl önce bir yola çıkmış bugün 54 yaşında.Şunu görmemiz lazım Bandırma zaten kendisi bir marka. Bandırma Vapuru Türkiyenin özgürlük meşalesinin yakıldığı bu ismiyle Türkiye çapında büyük akrşılığı var. Kayseride şampiyonluğu alırken yaşadığımız heyecanı bir türlü unutamıyorum.Ben Göksel Karlahan ve Onur Göçmez le mazeret üretmeden önümüze bir hedef koyarak çalışmak istiyoruz.Ben bu topraklarda doğdum herkes gibi benim de borcum olduğunu düşünüyorum. Bandırma'nın ekmeğini kazananın Bandırmaya borcu vardır. Bir daha küme düşme endişesini yaşamamak adına Onur kardeşimi bu anlamda tebrik ediyorum. Burda varsak Bandırma ya olan sevdamızdan dolayı varız ve var olmaya devam edeceğiz. Ortak akılla ortak projelerle Bandırmanın kurumsallaşarak devam etmesini çok önemli görüyorum.Ben arkadaşlarımızın ortaya koyduğu vizyonla emizi taşın altına koyacağız çalışacağız. Bandırmaspor'un Bandırma Belediyesi Sanayi Kuruluşları sivil toplum örgütleriyle sorumluluk alan sevadlılarla başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. " dedi.

Sunum ve konuşmaların ardından Sportif Direktörlük görevine getirilen Süleyman Takunyacıoğlu ile imza töreni gerçekleştirildikten sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

BANDIRMASPOR YÖNETİMİ 
Başkan: Göksel Karlahan(İş adamı) Onur Göçmez (ARKAS Lojistik Genel Müdürü), Namık Havutça(Avukat-Eski Milletvekili), Serdar Kuter (Habertürk Genel Müdürü), Emre Ertürk (Türksel Müdürü yard.), Merve Öztürk (Dijital ajans İşletme Sahibi), Yunus Emre Karahan (İşletme sahibi), Mustafa Der (İşletme sahibi), Özgür Kızıllar (İşletme Sahibi),Mehmet Özbay (Baştaş (Müdür) Özgün Eren (Belediye çalışanı), Mücahit Çarıkçıoğlu (Muhasebe), Soner Koçoğlu (Ofans Gıda işletmeci) 

BANDIRMA GERÇEK - 02-07-2019 HAYRETTİN İLDAM