Sedat Pekel Kırsal Mahallelerde

 

 
Bandırma’nın geçmiş dönem belediye başkanı Sedat Pekel, Bandırma CHP eski ilçe başkanı Metin Ok ve CHP üyeleri kalabalık bir konvoyla Bandırma Külefli köyünü ziyaret edip 24 haziran seçimleri için çalışma yaptı.

Külefli Köyü’nde coşkuyla karşılanan CHP ekibi büyük ilgi gördü.

Sedat Pekel yaptığı konuşmada mera yönetim birliklerini etkinleştirecek ıslah edeceğimiz meraların amaç dışı kullanımına izin verilmeyeceğini, meraların köyün ortak malı olarak kalmasını sağlayacaklarını, çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğini, şeker fabrikalarının özelleştirilme ihalelerini iptal edeceğini, pancar üreticileri kooperatifleri ve işçi sendikalarını fabrikalara ortak ederek yönetime dahil edeceğini, esnafın asgari ücretten alınan vergilerini kaldıracaklarını, asgari ücreti 1 ocak 2019 da net 2 bin 200 lira yapacaklarını, 1 ocak 2019 dan itibaren en düşük emekli maaşının 1500 lira olacağını ve çiftçilerimize destek olacaklarını belirtti.

Pekel “Millet için geliyoruz artık tamam hepimizin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye destek vermenizi istiyorum” dedi.

CHP eski ilçe başkanı Metin Ok’ta “CHP olarak çiftçimizin yanındayız yine genç girişimcilere 200 bin liraya kadar faizsiz kredi olanağı ve 5 yıllık gelir muafiyeti getireceğiz. Hepimizin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’de köyden yetişmiş insandır.” dedi.

HABER FOTO: MUSTAFA YAMANER