Üniversite'de Not Skandalı. Para Karşılığı Derse Girmeden Mezun Olan Var

Üniversitede not skandalı büyüyor! 
İstanbul Üniversitesi'nde notları para karşılığında yükselttiği öne sürülen öğrenci işleri personelinin yargılaması sürüyor. Bir öğrencinin 38 dersin sınavlarına girmediği halde mezun olduğu iddia edildi. Suça karışan başkalarının olma ihtimali araştırılıyor.
Sosyal medyada aylaşılan Skandal haber , İlahiyat Fakültesinde meydana geldi. Olay öğrenci Samet A.'nın ihbarı ile ortaya çıktı. Dekan Mürteza Bedir'e öğrencilerin para karşılığı notlarının yükseltildiğini söylemesiyle ortaya çıkarıldı.  İhbarın ardından memur Mustafa Ş. görevden uzaklaştırılmış, durum adli makamlara ihbar edilince de hakkında dava açılmıştı.

Savcılık tarafından suça karışan  öğrenciler hakkında ayrıca bir soruşturma başlatıldı. Taner K. isimli öğrencinin 7 dersini yükselttiği tespit edilirken, Eren A. isimli öğrencinin ise 38 dersini sınavlara girmeden sadece yaz okulu ve bütünleme sınavlarına girmiş gibi göstererek mezun olduğu ileri sürüldü. Soruşturma sonunda iki öğrenci hakkında "Sistemdeki verileri bozma, yok etme ve hukuka aykırı şekilde kazanç sağlama" suçlarından iddianame düzenlendi