YAPILANLAR ASLA UNUTULMAZ BAŞKAN !

Ben Başkan Mirza'nın Bandırma'da spor ile ilgili yaptığı ve yapacak olduğu tüm projelerine sonuna kadar destek verenlerdenim.

Çünkü Mirza'nın sporu sporcuyu,ne kadar cok sevdıgını  kentimizin arması Bandırmaspor'a verdiği desteklerden bilmekteyim.

Mırza'nın Kentimizde ki tüm amatör spor kulüplerini ve Bandırmaspor'u özveriyle  sahiplenmesini bu kentte yaşayanlar farkında olmasa da ,hiç kimse inkar edemez, unutamaz.

*

Pazar günü Başkan Mirza'nın hayalim dediği General Balcı Çamlığına açılış curcunasından sonra gittim, ne yalan söyleyeyim ki çok şaşırdım.

Yürüyüş, bisiklet yolları, çim sahalar, basketbol ve tenis sahaları, çocuk parkları , oyun alanları, jimnastik aletleri, gece aydınlatmaları, kameralarla donanımlı güvenlik ve kontrol noktalarıyla Bandırma'ya yakışan dört dörtlük bir spor kompleksi ortaya çıkmış. Yıllarca geçmiş yönetimlerin umursamadan baktığı bir yerin halka açılması Bandırma için büyük kazanımdır. Sadece tek sıkıntı her gün Çanakkale aslaftından geçen yüzlerce araçtan çıkan çevre ve insan sağlığı için çok tehlikeli olan karbonmonoksit gazıdır. Ben Başkan Mirza'nın bu çok önemli konuya gereken önlemi alacağını yaşam alanını çok daha iyi yaşanılabilir hale getireceğine inanıyor, Bandırma'ya böyle güzel bir spor kompleksini kazandırdığı için kutluyor, diğer bir konuya geçmek istiyorum. 

*

Kamuoyunun bildiği gibi Bandırma çıkışında "prenlik kırı" dediğimiz bölgede bir şehir stadımız var. Zamanın kent yöneticileri öyle uygun görmüşler.  Muhtemelen çok bilmiş kent plancılarımızın oyununa gelmişler-  Bandırma'nın meşhur poyraz rüzgarının tam ortasına bir stad yapmışlar.  Tabii ki vazgeçilmez sevdamız olan Bandırmaspor'da tüm maçlarını bu stadta oynuyor. Oynuyor ama nasıl ?! Bordo Beyazlı temsilcimiz için hiç bir avantaj getirisi olmayan devamlı rakip takımlara avantaj sağlayan, seyirci baskısını hissetmeyen, rüzgardan, fırtınadan, soğuktan, bırakın sahada futbol oynamayı tribünlerde maç seyretmenin bile imkansız olduğu bir ucube stad, hele hele şimdi bu sene maçlarımızda naklen yayınlanıyor ya... ekranlardan televizyonlarda izleyenler stadımızın eski Devlet Malzeme Ofisi Depolarına benzeyen goruntulerını görünce şaşırıyorlar "Bu nasıl bir stad" diye. Resmen ve alenen ucube. Bu stada eşinle çocuğunla nasıl gidebilirsin. ? Ayrıca naklen yayınlarda kameralar devamlı yeni kapalı ile misafir takım taraflarının oturduğu tribünün orta kısmındaki taşlı, çalılı, çırpılı tepe ile eski Sinop Cezaevinin duvarlarını andıran taşlarla çevrili istinat duvarını sık sık gösterince  giriyoruz yerin dibine.

Geçmiş yazılarımda bahsetmiştim, ben şimdi Başkan Mirza'ya bir kez daha sesleniyorum " Başkan kurtar bizi, kurtar Bandırmasporu bu ucubeden, yap şu Bandırma'ya rüzgarsız, fırtınasız adam gibi futbol oynanacak, seyredilecek 8-10 bin kişilik taraftarıyla bütünleşen bir butik stad'ta Bandırma'lı Beter ve Köpeği Jugilinin yanına sizinde heykelinizi diksinler, kurtar Bandırmaspor'u bu stad işkencesinden Başkan, şunu kesinlikle unutma ki : YAPILANLAR HİÇ BİR ZAMAN, ASLA UNUTULMAZ DURSUN BAŞKAN. 

SERHAT OZAR - BANDIRMA