AŞMAK İÇİN HAREKET PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

AŞMAK İÇİN HAREKET PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Balıkesir Valiliğinin koordinesinde Büyükşehir Belediyesi, Karesi Kaymakamlığı, Karesi Belediyesi, Altıeylül Belediyesi, Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği Balıkesir Şube Başkanlığının destekleri ile yürütülen "Aşmak İçin Hareket" kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlikte engelli bireyler çeşitli spor faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Aşmak İçin Hareket projesi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karesi ilçesi Yeni Spor Salonu ve İsmail Akçay Atletizm Pisti tesislerinde Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Atletizm, Futbol branşlarında spor aktiviteleri yapılmaktadır. Ayrıca engelli bireylerin yüzme branşında spor yapması için Karesi Belediyesi Yüzme havuzu tesisleri kullanılmaktadır.

Aşmak İçin Hareket projesi kapsamında engelli gençlerin normal gençlerle birlikte spor yapmaları ve topluma kazandırılması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında yaklaşık 200 engelli çocuk ve gencimiz çalışmalara katılmaktadır. Spor kursları yanında çeşitli sportif yarışmalar, doğa yürüyüşü, tarihi-kültürel geziler düzenlenecektir.