Balıkesir'de Fetö Bağlantılı 40 Kişi 600 Bin TL ile Ele geçirildi.

Balıkesir'de FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetinin deşifresine ve engellenmesine yönelik olarak Emniyet birimlerinin   amansız mücadelesi sürüyor.  Son operasyonlarda bylock kullanıcısı ve gaybubet evlerini kullanan toplam 40 kişiyle birlikte yaklaşık 700 bin TL değerinde nakit para ve çek ele geçirildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklama da ; "Balıkesir'de FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetinin deşifresine ve engellenmesine yönelik yürütülmekte olan soruşturma kapsamında silahlı terör örgütü üyesi olmak suçlamasıyla; Balıkesir Eğitim Danışmanlığı yapılanmasına yönelik fiziki ve teknik takip çalışmaları neticesinde tespit edilen (26) hedef şüpheliye ve aralarında ışık evleri ve gaybubet evlerinin (firari örgüt mensuplarının saklandıkları evler) de bulunduğu toplam (56) adrese eş zamanlı operasyon planlanmış olup takip edilen hedeflerden birinin takibi fark ederek kaçmaya başlaması üzerinde yakalanması neticesinde diğer şüphelilerin de kaçma ihtimaline karşı durum gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında değerlendirilerek 09.05.2017 günü saat 22:40'da Balıkesir merkezli toplam (14) ilde eş zamanlı operasyon başlatılmıştır.

E.D yapılanması üst düzey yöneticisi pozisyonunda görev yapan Erzurum irşad imamı olarak firari durumda olan şüpheli M.H.K. 3. Katta bulunan ikametine girildiği sırada kaçmak isterken balkondan düşerek  ölmuştur.

Toplam (56) adreste aralarında yeni il sorumlularının ve mahrem imamlarında bulunduğu (26) hedefin (22)'si yakalanmış olup hedef şahısların dışında arama yapılan adreslerde şüpheliler ile irtibatlı olan FETÖ/PDY firarisi veya By Lock kullanıcısı (18) kişi ile birlikte operasyon kapsamında toplam (40) şüpheli yakalanmıştır.

Operasyon neticesinde birçok dijital materyale el konulmuş (4) üst düzey örgüt yöneticisinden sahte kimlik ele geçirilmiştir. Evlerde yapılan aramalar neticesinde 57.000 TL, 99.000 Dolar, 3.500 Euro ile 173.000 değerinde (14) adet çek ele geçirilmiştir.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile Mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur." Balıkesir Valiliği

BANDIRMA GERÇEK HABER