Ban-Ban Hız Kesti

BAN-BAN HIZ KESTİ

Erdem ÖZCAN

Bandırmaspor isteksiz ve yavan oyunuyla sanki mağlubiyete razı bir oyun sergiledi daha maçın başında… Oldu mu?

Neticeye bakarsak olmamış tabi…

Gençlerbirliği ise çok arzulu ve istekli oyunuyla galibiyeti hak eden takım oldu.

Mağlubiyete razı olmak demek play-off’a razıyım demek oluyor…

Nasılsa Play-Off garanti ya…

Topla oynamada Gençlerbirliği yüze 33’de kalırken yüzde 67 ile en fazla Bandırmaspor olmuş ama topla en çok oynayan takımlar her zaman gelip gelecek diye bir şey yok. Pas sayısında da Bandırmaspor lehine büyük fark var. Gençlerbirliği yüzde 287, Bandırmaspor yüzde 600…

Ama netice????

Bandırmaspor ’un oyun tarzı, oyunu yavaşlatıp kontrataklarla netice almak görüntüsü verdi. Öyle ki ilk ciddi netice ancak 21. dakikada Keny’in ayağına geldi ama top kaleciden dönünce bir fırsatı kaçmış oldu.

Yavaş ve isteksiz bir oyun sırasında al gülüm ver gülüm derken Bandırmaspor ilk golü kalesinde görüverdi. Bandırmaspor 2 golü de kornerlerden yedi. Kornerler yarım penaltı gibi…Kornerden gelen topa ya kaleci zamanında müdahale edecek ya da kalabalık içinde rakip oyuncuya kafayı vurdurmayacaksın.

İkisi de gerçekleşmeyince topu kalede görmek sürpriz olmuyor. Nitekim öyle oldu.

Bandırmaspor ikinci yarı biraz canlandı gibi ama gözler önceki maçlardaki süratli, canlı, fırsatçı ve önde basan Bandırmaspor’u aradı.

Gençlerbirliği ise ilk yarıda olduğu gibi henüz ikinci yarı başlar başlamaz 1-0’ın üstüne yatayım değil önde basıp, pres yapıp Bandırmaspor’u sahasına sıkıştırarak 2. golü atmak oluyordu.

Üst üste 2. mağlubiyetini alan Bandırmaspor’un silkinip toparlanması gerekiyor.

23-04-2022/ERDEM ÖZCAN