Bandırma Banvit Basketbol Galatasaray'ı İstanbul'da Devirdi 72-91

 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 14. hafta maçında Banvit ile Galatasaray Sinan Erdem Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Müsabaka   72-91 Banvit lehine sona erdi. 

. Dwight Hardy ve Emir Preldzic ile beş dakikalık bölümde sayılar bulan sarı-kırmızılılar, Banvit’in organize hücumlarına çözüm üretmekte zorlandı. Çeyreğin son iki buçuk dakikasına 11-9 Banvit üstünlüğüyle girilirken son bölümlerde de Emir’den gelen sayılarla ilk çeyrek 18-13 Banvit üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki ekip de tempolu basketbolla başladı. Banvit, pota altında Colairo ile etkili olurken sarı-kırmızılılar ise Hardy ve Walker ile skor buldu. Çeyreğin bitimine altı dakika kala Banvit molası geldi (24-30). Moladan Summers’ın basket faulüyle dönen Galatasaray Odeabank aradaki farkı 2 sayıya kadar indirmeyi başardı: 28-30. Bu bölümde iki ekipten de karşılıklı sayılar gelirken takımımız adına Renfroe ve Hardy ikilisi üst üste basket üretti. Devrenin tamamlanmasına iki dakika kala Emir de basket faul alarak skoru 37’de eşitledi. Kalan sürede karşılıklı basketler geldi ve soyunma odasına 43-40 Banvit üstünlüğüyle girildi. İlk yarı sonunda Emir Preldzic 11, Dwight Hardy 8, Alex Renfroe 7 sayı kaydetti.

Üçüncü çeyrekte iki takım da savunmasını agresifleştirirken sayılar pota altından geldi. Banvit, Vidmar ile pota altını işlerken sarı-kırmızılılar ise kısa oyuncularıyla çembere gitti. Beş dakika geride kalırken televizyon molasına 46-51 Banvit üstünlüğüyle girildi. Moladan 8-0’lık seriyle dönen Banvit farkı açarken son bir dakikaya 50-59’luk skorla girildi. Kalan bölümde 6 sayı daha bulan rakibimiz final periyoduna 65-50 önde girdi. Dördüncü çeyrekte de Banvit’in skor üstünlüğü devam etti. Karşılaşmanın bitimine 06:40 kala Galatasaray Odeabank molasına gelirken skor 57-75  Bandırma ekibinin lehinde olurken . Kalan süre boyunca da Galatasaray Odeabank’ın geri dönüş yapmasına izin vermeyen Banvit karşılaşmadan 91-72 galip ayrıldı.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR SPOR SERVİSİ