Bandırma Belediyesi 2023 Tahmini Bütçesi 660 Milyon TL.Kabul Edildi

Bandırma Belediyesinin Ekim ayı 2’inci olağan birleşimi Tolga Tosun Başkanlığında yapıldı. Meclis, Tarife Komisyonu tarafından hazırlanan 2023 yılı tarifelerini oy çokluğuyla kabul etti. Meclis, Bandırma Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesini 660 milyon TL olarak belirledi. Bütçe rakamı Edremit'in Belediye Bütçesinin yarısına tekabül etmesi dikkatlerden kaçmadı.
Bütçe görüşmelerinde CHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Levent Coşkun “Pandemiyle başlayan Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’yı işgaliyle devam eden küresel ekonomik kriz uygulanan hatalı ekonomi politikaları ile ülkemizde hipertansiyona sebep olmuş, bu durum belediyelerin bütçelerini neredeyse 6 aylık hazırlar hale gelmiştir” dedi.

-Projelerimizi plan doğrultusunda uyguluyoruz

Kıt imkanlar ve ekonomik krize rağmen, seçim öncesi verdikleri bütün sözleri gün gün, ay ay sırasıyla belediye başkanı Tolga Tosun liderliğinde gerçekleştirdiklerini dile getiren Coşkun “Huzurlarınıza ve onayınıza getirdiğimiz bütçemiz ile bu yıl Malta Deresi gibi büyük bir vizyon ve rekreasyon projemizi, 2 adet kapalı pazaryeri ve Ordu Caddesi Yurt Binası ile Tatlısu’da Butik Otel, onlarca park yeri ve çocuk alanları yapmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı. 660 milyonluk 2023 yılı bütçesi İYİ Parti ve CHP’li Meclis Üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

11-10-2022