Bandırma Belediyesi'nden Bir İlk. 2023 Hizmet Program Çalıştayı

BANDIRMA BELEDİYESİ'NDEN: 2023 PERFORMANS PROGRAM HAZIRLIKLARI ÇALIŞTAYI

Bandırma Belediyesi şehir yönetim tarihinde bir ilke imza atarak, tüm şehir paydaşlarının katılımıyla; 2023 Performans Program Hazırlıkları Çalıştay'ı düzenledi.

03-04 Ağustos tarihlerinde Grand Asya Otel’de gerçekleşecek Çalıştay'ın ilk gününde Bandırma’nın 55 mahallesinin muhtarlarıyla bir araya gelindi.

Çalıştay; Bandırma tanıtım ve belediye hizmetlerinden oluşan video ile başladı. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un açılış konuşmasının ardından Bandırma O. E. Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen; muhtarlar, paydaşlar, halk memnuniyet anketlerinin sonuçları paylaşıldı. Beş ayrı gruplara bölünen muhtarlar; belediyeden beklentileri, Bandırma’nın genel sorunları, kırsal ve merkez mahallelerin ihtiyaçları, gelecek ile ilgili projeler konusunda yaptıkları ortak çalışmanın sunumunu yaptılar.

Sunumların sonunda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Tolga Tosun: “Başkan olarak seçilmeden önce bir söz vermiştim ‘Birlikte yöneteceğiz’ demiştim. Seçildikten sonra da her fırsatta şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla bir araya gelerek görüşmelerde bulunduk. Bugün, Bandırma şehir yönetiminde bir ilke imza atıyoruz. Şehrimizin geleceğine birlikte karar vermek adına; Bandırma Belediyesi 2023 Performans Programı Hazırlıkları Çalıştay'ına başladık. Bu ölçekte bir katılımla gerçekleşen çalışmayı ilk kez düzenlemekten dolayı gururluyuz. Çalıştay'ın ilk gününde 54 güzide mahallemizin siz değerli muhtarlarıyla bir aradaydık. Görüşleriniz tüm detaylarıyla kaydedildi. Çalıştay sonuçları titizlikle incelenecek, raporlaştırılacak ve en doğruya birlikte ulaşacak, birlikte yöneteceğiz. Katılımınız ve değerli katkılarınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sabah 09:30’da başlayan Çalıştay'da 12:15’te öğle arası verildi. 13:30’da başlayan ikinci bölümle çalıştayın ilk günü 16:00’da sona erdi. 4 Ağustos Perşembe günü de STK, meslek odaları, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ve diğer tüm şehir paydaşlarıyla Çalıştay'ın ikinci gün çalışması yapılacak.

04-08-2022/BBBASIN