Bandırma Belediyesi'nden Her Spor Dalına Destek

 

Bandırma Belediyesinin katkılarıyla ADD Bandırma Şubesi ile Balıkesir Satranç temsilciliği tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında 7-10 yaş ve 11-16 yaş arası satranç Turnuvası gerçekleşti.

Hayal çay bahçesinde gerçekleşen turnuvaya 66 yarışmacı katıldı. Satranç turnuvasında dereceye giren yarışmacıların kupa ve madalyaları federasyon temsilcileri, ADD Başkanı Uğur Kayaalp ile birlikte Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından verildi.

Törende söz alan ADD Başkanı Uğur Kayaalp, ADD Bandırma Şubesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklere yönelik çalışmalarının, ilk kez satranç turnuvası ile farklı bir ivme kazandığını belirterek bu organizasyona katkı ve destek veren ailelere ve Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür etti.

Törende konuşan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Laik Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini yön verecek olan gençlerine yönelik projelere destek veriyoruz, yine bugün gerçekleşen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen Bilardo Şampiyonasının finaline katıldık ve ardından kupa ve ödül dağıtımını gerçekleştirdik. Bandırma Belediyesi olarak Bandırma'da her türlü sporun yapılmasını istiyor ve destekliyoruz. Başta amatör branşlarımız olmak üzere spor kulüplerimize Belediyemizin imkanları dahilinde çalışmalarına katkı sunuyoruz. Aynı zamanda sportif faaliyetlerin halkımızla buluşması amacıyla farklı branşlarda düzenlenen turnuvalara önemli ölçüde destek veriyoruz. Bu tür çalışmalar bizlerin spor çalışmalarına bakış açımızın en büyük göstergesidir. Bizler bu kentin yerel yöneticileri olarak bundan sonrada spora ve gençlere yönelik desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.