Bandırma Ticaret Odası Teknolojiye Geçti

BANDIRMA TİCARET ODASI’NDA TEKNOLOJİK ATILIM

Bandırma Ticaret Odası, kaliteli hizmeti üyelerine en hızlı ve kolay yollarla ulaştırma amacıyla teknolojik yatırımlar yapıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı; “ gelişen sürece ayak uydurabilmek için biz de kendimizi geliştiriyoruz. Üyelerimizin bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla web sitemizde güncelleme yaptık. Bunun yanı sıra hizmeti en kısa sürede ve kolay alabilmelerini sağlamak amacıyla internet üzerinden web sitemiz veya akıllı telefon ve tabletlerinden belge alımı ve aidat ödeme sistemini hayata geçirdik. Üyelerimiz artık Oda kaydına ilişkin belgelerini web sitemizden online olarak alabilecek, aidat ödemeleri için de online ödeme sitemimiz sayesinde borç sorgulaması ve kredi kartlarıyla ödeme yapabilecekler.

Bir diğer önemli çalışmamız da elektronik arşiv ve elektronik belge yönetim sistemi oldu. Üye sicil dosyalarımızın hem güvenli bir ortamda saklanması hem de hızlı işlem yapılması amacıyla elektronik arşiv sistemine geçildi. Bunun yanı sıra elektronik belge yönetim sistemi ile hem oda içi hem de dış paydaşlarla olan yazışmalar elektronik ortama aktarıldı.

Üyelerimiz tarafından çok çabuk benimsenen ve büyük beğeni gören diğer projemiz de sanal fuar uygulaması oldu. Malum artık herkes ulaşmak istediği bilgiye en kolay olarak internet üzerinden ulaşıyor. Biz de üyelerimizin tanıtımlarını internet aracılığı ile yapmaya karar verdik. Web sitemiz üzerinden hazırlanan sanal fuar ortamında yer almak isteyen üyelerimize özel sanal fuar stantları hazırlıyoruz. Firma kendi standında ne yayınlamak istiyorsa bilgi, fotoğraf, video vs. hepsini bu stantta sergileyebiliyor. Bandırma Sanal Fuarı’nda da sektörlere göre yerini alıyor. “ dedi.

Bandırma Ticaret Odası’nın hayata geçirdiği Bandırma Sanal Fuarı’nda yer almak isteyen firmaların www.bandirmasanalfuari.com adresini ziyaret etmeleri ya da Oda ile görüşmeleri gerekmektedir.

SERAP ÖZDEMİR BTO

BGHABER-MLEVENTOĞLU