Bandırma'da 38 Öğretmene Meslekten Men

 1 Eylül'de yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bandırma'da görev yapan 38 öğretmene meslekten men kararı çıktı.

Balıkesir'de Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim sezonuna az bir süre kala  ihraç depremi yaşandı, çok sayıda  öğretmenin işine son verildi. Bandırma'da 38 öğretmen meslekten men edilirken En fazla ihraç 80 öğretmen ile Karesi İlçesi'nde yaşandı.

Balıkesir'in diğer ilçeleri Altıeylül'de 42, Ayvalık'ta 3, Balya'da 2, , Bigadiç'te 21, Burhaniye'de 19, Dursunbey'de 9 öğretmen, 1 şube müdürü, Edremit'te 51, Erdek'te 2, Gönen'de 34, Havran'da 19, İvrindi'de 10 öğretmen 1 hizmetli, Kepsut'ta 10, Manyas'ta 3, Marmara Adası'nda 1, Savaştepe'de 19, Sındırgı'da 13, Susurlukta 12 olmak üzere toplam 390 öğretmen ihraç edildi.

Balıkesir Üniversitesi'nde  Prof.Dr. Mahir Alkan, ikinci defa girdiği rektörlük seçimlerinde en fazla oyu almasına rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğantarafından kabul görmemiş akabinde  Balıkesir Üniversitesi'nde rektörlüğüne Prof. Dr. Kerim Özdemir'i atamıştı.

Rektör seçilemeyen Prof.Dr. Alkan, ise Fen Edebiyat Fakültesi'ndeki görevine dönmesine rağmen  OHAL kapsamında Balıkesir Üniversitesi'nde görev yapan 100'e yakın akademisyenle birlikte açığa alınmıştı. Balıkesir Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Bölümü'ne eski rektörün atamasıyla göreve gelen  Doç.Dr. İbrahim Erdoğan da meslekten ihraç edildi.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi'nde ise 9 akademisyen ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nde ise 1 hizmetli ve 389 öğretmen memuriyetten atıldı.

BGHABER MERKEZİ -SOSYAL