Bandırmaspor Horozun Sesini Kesti

BANDIRMASPOR HOROZUN SESİNİ KESTİ

Erdem ÖZCAN

Lige; Tuzla ve Göztepe galibiyetiyle moralli ve formda başlayan Bandırmaspor, galibiyeti olmayan 1 berabere 2 mağlubiyetiyle 1 puanı olan Denizli karşısında kağıt üzerinde favori görülüyordu. Nitekim bu değerlendirme yanıltmadı ve Bandırmaspor deplasmanda rahat olmasa da galip gelmesini bildi. Ancak rakip, zayıfta olsa deplasmanda oynayan takımlar için ev sahibi takım her zaman zordur. Nitekim bitime 10 dakika kala Denizlispor Bandırmaspor sahasında daha çok görüldü ve çok da tehlikeli oldu. Ama bu ataklar 1-0 yenilgiden kurtarmaya yetmedi. 3 maç sonunda mağlubiyeti olmayan Bandırmaspor kendi sahasında olduğu gibi deplasmanda da takımını yalnız bırakmayan vefakar taraftarların destekleri de çok önemliydi.

Oyunun başlamasıyla Bandırmaspor zayıf rakibini ciddiye aldığı hücuma yönelik ataklarından belli oluyordu. Buna karşı da ilk 20 dakika Denizlispor’un Bandırmaspor ataklarını yavaş oyunuyla hızını kesmeyi düşündüğünü oyunu ağırlaştırmasında gördük. Hal böyle olunca karşılaşma bazı dakikalarda dan-duna döndü hem de öyle aman aman bir gol pozisyonunu göremedik.

İkinci yarı her iki takımda gol peşinde koşunca maça renk geldi hem de sertleşti. Bandırmaspor daha ataktı. Nitekim gol de bu sırada 61. dakikada geldi. Caner, Kerim Avcı’yı ceza sahası içinde çok iyi gördü. Bandırmaspor golcüsü Karim Avcı bu ikramı kaçırmadı ve takımını deplasmanda galip getiren golü çok şık bir vuruşla attı. Ünlü Denizli horozunun sesi birden kesildi. Denizlispor 303 pasına Bandırmaspor 367 pasla, 7 şutuna da Bandırmaspor 14 şutla cevap verdi

05-09-2022/ ERDEM ÖZCAN