Bandırmaspor Son Nefeste

BANDIRMASPOR SON NEFESTE

Erdem ÖZCAN

Bandırmaspor daha önce karşılaştığı ve galip geldiği; Tuzlaspor, Göztepe ve Denizlispor’a göre daha güçlü bir takım olan Ankara Keçiörengücü’ne karşı alacağı neticeyi doğrusu merak ediyordum.

Birincisi, her iki takımın geçmişteki aldığı neticelere bakacak olursak A. Keçiörengücü takımı Bandırmaspor’a göre daha fazla galibiyeti vardı. İkincisi Ankara takımının Altay karşısında 3-1 kazandığı maçı izlemiştim. En çekindiğim oyuncu "Rashad Muhammed" ile "İbrahim Olavayın" idi. Nitekim bu iki oyuncu bu müsabakada da takımını sürükledi. Başta bu iki tehlikeli oyucu olmak üzere diğer oyunculara da yakın markaj yapılmaması nedeniyle Ankara takımı sık sık ve çok çabuk Bandırmaspor kalesine gelmeye başladı. Nitekim bu sırada 2 golü de kolay ve çok rahat attılar, üçüncüyü de kaçırdılar!. Bandırmaspor'un çok sayıda geri pas yapması ileriye yapacakları atakları ertelemesine neden oluyordu.

Maça Bandırmaspor ilk 5 dakika önde başladı ama dakikalar ilerledikçe A. Keçiörengücü oyuna daha çok hâkim olan takımdı. Tehlikeyi erken fark eden Bandırmaspor teknik direktör Mustafa Gürsel devre bitmeden 1, ikinci yarı da 4 oyuncu değişikliği yapınca oyun önce dengelendi sonra Bandırmaspor atakları daha fazla çoğaldı. Kaliteli takımlar mağlubiyetten, hem de 2 sıfırlık bir mağlubiyetten geri dönen, önce berabere, sonra galip gelmeyi bilen takımlardır.

Bandırmaspor da bunu yaptı. Daha fazlada yiyebilir veya atabilirdi. Futbol işte böyle bir şey. Yapılacak en önemli hareket maçın 90 dakika olduğunu unutmadan sonuna kadar mücadele etmektir. 2 golü de atan Atabey Çiçek topu iyi takip etmenin faydasını gördü.

Her iki yarıdaki oyuna bakacak olursak denk takımlar mücadelesi sayabileceğimiz karşılaşmadan çıkardığım sonuç her iki takım da zirveyi zorlayacak görüntüyü verdiler.

10-09-2022/ERDEM ÖZCAN