Bandırmaspor'a Acı Sürpriz! Baltok Sponsorluk Borcunu Ödeyemeyecek.

2018 -2019 Sezonunda  futbol federasyonunca Baltok Bandırmaspor olarak  tescil edilen isimle  sahaya çıkmasına rağmen  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Baltok tarafından 2 Milyon TL  sponsorluk bedeli ödenmemesi nedeniyle genel kurul öncesi futbolcularına alacaklarını ödeyemeyen Bandırmaspor'da  zor günler yaşanıyor. 

BANDIRMASPOR TARAFTARINA YAKIŞTIRAMADIK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Bandırma programında makamında ziyaret ettiği  Belediye Başkanı Tolga Tosun'la görüşmesinde konuya açıklık getirdi. Bandırma Belediye  Başkan yardımcıları Metin Ok ve Ozan Onur , Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan  da katıldığı görüşmede gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Yılmaz;  "Kaynak varda verilmiyor" diye bir şey yok .Balıkesir Toplu Konut A.Ş nin finansal sıkıntılar nedeniyle üyelerine taahhüt ettiği inşaatları tamamlayamadığını bu nedenle üyelerden büyük baskı yapıldığını ifade etti.  Balıkesir'de Valilikle birlikte yapılan destek çağrılarına da yanıt alınamadığını belirten Başkan Yılmaz  maalesef iyi niyetle verilen söz ve taahütler rezilliğe dönüştü Bandırmaspor taraftarının orada açtığı pankarttan büyük rahatsızlık var. Onca iyi niyete rağmen açılan pankartlarda ve bir taraftar grubunun yöneticilerle diyaloğu Baltok üyelerine aşırı rahatsızlık verdi. Bandırmaspor taraftarına yakıştıramadık bunu"  dedi.

Başkan Yücel Yılmaz'ın  açıklaması genel kurul öncesi  Bandırma spor kamuoyunda şok etkisi yarattı. 50 yıllık kulüp mazisinde ilk kez Bandırmaspor isminin önüne bir firma ismi alınarak tüm sezon boyunca yükümlülüklerini getiren bordo beyazlı kulüp yetkililerinin bu açıklamadan sonra konuyu hukuksal aşamaya getirip getirmeyeceği merak konusu oldu.

Hatırlanacağı üzere sezon arası öncesi yapılan olağanüstü kongreyle Bandırmaspor Başkanlığına seçilen Göksel Karlahan'ın özel çabasıyla Bandırmaspor'a forma reklamı desteği yerine  Baltok  markasının kulüp ismi ile birlikte  federasyonca tescil edilmesi yoluna gidilmiş ancak sponsorluk anlaşmasının maddi yükmlülükleri süreçte yerine getirilememesi Bandırmaspor'u çok zor duruma düşürmüş hatta mucize eseri kıl payı küme düşmekten kurtulmuştu..

BANDIRMA GERÇEK - 09-05-2019