Çaldıkları Malzemeler İle Birlikte Teslim Oldular

ÇALDIKLARI MALZEMELER İLE BİRLİKTE TESLİM OLDULAR

Altıeylül-Organize Sanayi Jandarma Karakol Komutanlığına müracaat eden A.S. isimli şahıs; Altıeylül ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden Marangozlar Sitesi şantiye alanından firmalarına ait; (1) adet 7,5 KW jeneratör, (1) adet hilti, (1) adet spiral makinası ve (50) metre uzatma kablosunun kimliği belirsiz şahıs/şahıslarca çalındığını beyan ederek şikâyette bulunmuştur.

       Olayın öğrenilmesini müteakip; bölgede yapılan araştırmalar, güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi ve istihbarî çalışmalar sonucunda; şantiye alanına          16 … …. plakalı bir aracın geldiği ve bu araçla çalınan malzemelerin götürüldüğü tespit edilmiştir.

       Olayda kullanılan aracın plakasının tespit edilmesini müteakip araçla ilgili yapılan araştırmada, aracın Bursa ilinde bulunan ……. Araç Kiralama Şirketine ait olduğu ve İ.A. isimli şahıs tarafından kiralandığı tespit edilmiştir.

       Bu durum üzerine İ.A. isimli şahsa ulaşılmış olup, yapılan görüşmede İ.A. isimli şahıs aracın kendisinde olmadığı ve arkadaşı S.Ç. ye verdiğini beyan etmiştir.

       İ.A. ve S.Ç. isimli şahıslar ile yapılan görüşmeler sonucunda, adı geçen şahıslar Bursa iline götürerek bir hurdacıya sattıkları çalınan malzemelerle birlikte Organize Sanayi Jandarma Karakol Komutanlığına teslim olmuşlardır.

       Bu olayla ilgili olarak İ.A. ve S.Ç. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem yapılmıştır.

         Balıkesir Valiliği - BANDIRMA GERÇEK