CHP Karesi İlçe Örgütünden Madımak Katliamı Basın Açıklaması

“BU KAVGA HALA DEVAM EDİYOR!”

Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe BaşkanıDilek Yalçın, 2 Temmuz Madımak Katliamı ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Yalçın, “Bu kavga insan yakanlarla; insanlık için yananların kavgasıdır” dedi.

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın’ın yapmış olduğu CHP Karesi İlçe Başkanlığı adına 2 Temmuz Madımak Katliamı ile ilgili basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor;

“90li yılların sembol olaylarından 33 aydınımızın ve 2 otel görevlisinin gerici zihniyetlerin acımasız girişimiyle katledildiği Sivas Olayları’nın 27.yıldönümünde kayıplarımızı saygıyla anıyorum .Çeyrek yüzyıllık bir ayıp olarak ortada durması bir demokrasi ayıbı olarak hepimizin üstündedir. Madımak Oteli Utanç Müzesi olarak düzenleninceye kadar hepimiz utanmaya devam edeceğiz. Sivas Madımak Oteli’nde o gün yaşananları sadece bir grup kendini bilmezin çıkardığı olaylar olarak yorumlamak büyük bir yanılgı olacaktır. Sivas olayları aslında bugün yaşadığımız Işid ve benzeri terör örgütlerinin tohum tutmasıdır ve o tohum bugün tüm dünyada varlığını sürdüren gerici terörizme evrilmiştir. Bizler Sivas Katliaminda yaşamını yitiren tüm aydınlarımızın anılarını saygıyla, fikirlerini büyük bir onurla taşıyoruz. Dilerim ki ülkemizde bu vahşet bir kere daha yaşanmasın. Aydınlarımız, sanatçılarımız fikirlerini ve üretimlerini hiç bir baskı altında kalmadan özgürce halkıyla paylaşabilsin. Bu vesileyle Sivas katliamında yaşamını vahşice kaybeden tüm aydınlarımızı saygı ve özlemle anıyor bir kere daha katliamcıları ,katliamcıları azmettiren düşünce yapısını lanetliyor ve kınıyoruz. Bu kavga insan yakanlarla; insanlık için yananların kavgasıdır. Ve bu kavga hala devam ediyor. Biz asla alışmadık,unutmayacağız, unutturmayacağız!”

02-07-2020