CHP Olağanüstü Kurultay İmza Sayısı Kaç Oldu?

CHP'deki olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısının bugün itibariyle 606 sayısına ulaştığı bildirildi. 

Kurultay için gerekli olan 634 imzanın tamamlanması için yoğun kulis çabaları devam ederken mevcut yönetimin delegelere baskı yaptığı iddiaları mesnetsiz kaldı.
CHP'de olağanüstü kurultay için toplanan imzalarda ulaşılan son sayı açıklandı.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün , bugün olağanüstü kurultay için şu ana kadar ulaştıkları imza sayısının 606 olduğunu söyledi.Çağdaşses'te yer alan habere göre, Tüzün’ün açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: “‘Yapılacak seçimlerde yüzde 22’yle mi girersem daha başarılı olurum? Yüzde 31’le mi girersem daha başarılı olurum?’ Bütün yerel yöneticilerin kendine bunu sorması lazım.Herkes diyor ki, ‘Yerel seçimlerde başarısız olursak zaten İnce gelecek’. Muharrem Bey hasta öldükten sonra, cenazeyi mi kaldırmaya gelsin?İmzalar tamamlanınca CHP Genel Merkezi’ne teslim edeceğiz, kimsenin şüphesi olmasın.Şuan 606 imzamız var.

 144 Milletvekilimiz var, en az 50 tane kadın Milletvekilimiz olması lazım. 30 yaş altı 15 Milletvekillerimiz olması lazım. Her ikisi de yok. Kadınlarımız ve gençlerimiz bu listeleri sorgulamayacaklar mı? Bunun hesabının kurultayda sorulması lazım.Kurultayımızın tarihi 9 Eylül olması lazım. Çünkü partimizin kuruluş yıl dönümü.Kurultayda Kemal Bey de seçilebilir. Mesele zihniyetin değişmesi…Tüzüğümüz değişecek, ön seçim gelecek, gençleri partiye üye yapmamız lazım. Sandık sorumluları bir kimlik sahibi olmamalı. Sandıktan sorumlu bir genel başkan yardımcısı olmalı.”

BANDIRMA GERÇEK - HABER MERKEZİ