CHP’ye gece yarısı afiş operasyonu

CHP’ye gece yarısı afiş operasyonu
CHP İlçe Başkanlığı’nın, Bandırma’nın 4 muhtelif yerine Cumhuriyet Halk Partisi logosu ile billboard ve raketlere astırdığı afişlerin içeriği itibarıyla  Cumhurbaşkanına hakaret suçu kapsadığı gerekçesiyle savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında toplatılırken dün akşam saat:1.30 surlarında ilçe örgütünün cephesinde asılı bulunan afişte söktürüldü.

-Panç savcılığa ifade vermişti

Hatırlanacağı üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, Cumhuriyet Halk Partisi logosu ile billboard ve raketlere asılan afişlerin toplatılması sonrasında savcılığa ifade vermişti. Savcılık ifadenin ardından CHP Bandırma İlçe Başkanı Selim Panç, ilçe örgütünde basın toplantısı düzenlemişti. Toplantının ardından CHP İlçe Örgütünün cephesinde asılı bulunan afişlerde yargı kararıyla dün gece yarısı itfaiye tarafından söküldü.

-Bunlar bizi yıldıramaz

Cumhuriyet Halk Partisi , Bandırma  İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, yaşanan gelişmelerin ardından yaptığı yazılı basın açıklamasında “Bandırma İlçe Örgütü olarak  Merkez Bankası’ndan eksilen 128 milyar dolar nerede? diye sorduğumuz pankartı ,  Cumhurbaşkanlığı  sarayının  silüyeti olduğu gerekçesi ile Cumhurbaşkanlığı’na hakaretten Savcılık kararı ile billboardlardan kaldırıldı. Bunun üzerine bizde İlçe Örgüt binamız balkonuna  sadece 128 milyar dolar nerede ? yazan bir afiş astık. Buda dün gece 01.30 da savcılık kararı ile itfaiye araçları çağırılarak kaldırıldı. Bu afişte hiç bir kuruma ve şahsa hakaret yoktu .Bunlar bizi yıldıramaz” dedi.

15-04-2021- https://marmaraolay.net/chpye-gece-yarisi-afis-operasyonu/