Diyarbakır Firmaları Tedirgin..Turizm Bitmiş Halde

Diyarbakır Firmaları Tedirgin
 
 
Diyarbakır'daki firma ve işletmelere yönelik hizmet vermekte olan Diyarbakirfirmasi.com yöneticisi Abdullah Çakmak firma ve işletmelerin son dönemde bölgede yaşanmakta olan olaylarla ilgili nabzını yokladı.
 
Firma sahipleri Huzursuz
 
Diyarbakır esnafı çözüm sürecinin askıya alınmasının ardından şehirde meydana gelen olaylardan dolayı; artık iş yapamadıklarını ve kepenkleri erken saatlerden kapadıklarından dolayı iş yapamadıklarından yakınmaktadırlar.
 
Sayın Çakmak ; Özellikle gece saatlere kadar açık olup halka hizmet veren Cafe ve Restoranların satışlarında büyük bir azalmanın meydana geldiğini gözlemlediğini aktardı. Hatta sur içi bölgesindeki işletmelerin günlerdir sinek avladığını aktardı.
 
Esnaf Boykottan Rahatsız
 
Özellikle son dönemlerde ülkenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen olayları protesto etmek amacıyla yapılan; Kepenk ve kontak kapatma eylemleri halkı bezdirmiş durumda. İşlerin kötü gittiğini belirten esnaf bu tür kepenk ve kontak kapatmaların şehirde korku ve paniğe neden olduğunu ve halkın bu durumdan dolayı tedirgin olduğunu bildirdi. Özellikle taksiciler son dönemlerde diğer şehirlerde mevsimlik işçilere ve Diyarbakır firmalarına yönelik saldırılardan ötürü Diyarbakır'a giriş ve çıkışlarda büyük düşüş olduğundan sıkıntılı bir vaziyette
 
 
Turizm Bitmiş Halde
 
Sayın Çakmak ; Sur içi esnafı ile yaptığı görüşmelerde işletmelerin; Turizmin bittiğini ve diğer şehir ve ülkelerden artık insanların Diyarbakır'a gelmediğini belirtti. Tek gelir kaynaklarının yabancı turist ve yerli turist olduğunu belirten esnaf bir an evvel şehrimize huzur barışın gelmemesi halinde kepenk kapatmak zorunda kalacağını belirtti.
 
Halk ve esnaf bir an evvel siyasi partilerin bir araya gelip sağduyu çağrısı yapmasını bekliyor. Aksi takdirde Diyarbakır eski karanlık dönemlere dönme endişesi taşıyor. Halk bir an evvel terör eylemlerinin son bulup şehre barış ve huzurun kalıcı bir şekilde gelmesi temenni ediyor.
 
Diyarbakirfirmasi.Com yöneticisi Abdullah Çakmak olayların devam etmesi halinde şehirden göçlerin başlayacağı ve şehir ekonomisinin yerle bir olacağını belirtiyor, ayrıca halkın alım gücünün zayıflaması halinde insanların olaylara karışıp anarşi çıkmasından da endişe ediyor.
 
© 2015 Microsoft Koşullar Gizlilik ve tanımlama bilgileri Geliştiriciler Türkçe