Elektrikli Otomobil Kullanımı İçin İlk Teşvik ZORLU HOLGİNG'ten

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLER E DESTEK BEKLENİYOR.

Çevreye verdiği minimum zarar nedeniyle  hem kullananlara yönelik hem üreticilere yönelik  Elektrikli otomobillere daha çok teşvik verilmesi İsteniyor. Öze3llikle kamu kurumlarının elektrikli otomobil kullanımının yaygınlaşmasına öncülük yapması beklenirken bu konuda bir ilki ZORLU HOLDİNG Başlattı.

Zorlu Center tarafından hayata geçirilen proje benzer yapıda olanlara öncülük etme potansiyeline sahip.

Temiz ulaşımda hayati önem taşıyan parçalar arasında olduğunu sık sık vurguladığımız elektrikli otomobillerin ülkemizde de yavaş yavaş hareketlenmeye başlaması, küresel bazda yaşanan dönüşüme ayak uydurulması konusunda fazlasıyla önemli. Devlet politikalarıyla da kullanıcıların teşvik edildiği elektrikli ulaşım için projeler geliştirmeye devam eden markaların en kısa sürede adımlarını atmalarını bekliyorduk. Avrupa’nın en büyük yeşil çatısına sahip Zorlu Center‘ın öncü bir rol üstlendiği projesinde dönüşümün adımları taksilerle atılıyor.

Barındırdığı 3.750 adet ağaç, 60.000 çalı ve 16 bin adet bitkiyle kurulduğu günden bu yana doğaya uyumlu projeler hayata geçiren Zorlu Center, İstanbul’da bir ilk olacak elektrikli taksi dönemini başlatıyor. Alışveriş merkezine ait taksi durağında ziyaretçilerine elektrikli araçlarla hizmet vermeye başlayan marka, çevre duyarlılığının yanı sıra daha önce elektrikli otomobil tecrübesi olmayan müşterilerine yeni bir deneyim vadediyor. Tek seferde ortalama 300 kilometre yol gidebilecek araçlarla pilot uygulama olarak başlatılan projede Zorlu Center’da hizmet verecek elektrikli taksi sayısının düzenli olarak arttırılması planlanlanıyor. Biz de projenin yakın zamanda daha fazla örneklerini sokaklarda görmeyi diliyoruz.

BANDIRMA GERÇEK - BERKAN KOZAN