Gönen'de 70 Yaşındaki Kadın Telefon Dolandırıcılarını Yakalattı

Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların hedefi olan Gönenli 70 yaşındaki Melahat Yeşil dolandırıcıları suç üstü yakalattı.

Kandırma yöntemiyle  19 bin lirasını dolandırıp aldıkları  yaşlı kadının bu kez de  evini sattırmak isteyen çeteyi Gönen polisi film sahnelerini aratmayacak operasyonla suçüstü yaparak yakaladı.. 

 Pazarcılar Odası Başkanı Çetin Canbaz’ın teyzesi olan ve 19 bin TL’sini dolandırıcılara kaptıran yaşlı kadının evine ikinci aşamada tapudan sahte satış yapıldı, polis iki gün yaşlı kadının evinden çıkmadı, parayı almaya gelen dolandırıcı gece 03.00’te Gönen polisinin başarılı operasyonuyla kıskıvrak yakalandı.

Artık klasikleşen bir senaryo içeren olayda ;Urfa kökenli ve 4 kişi oldukları tespit edilen dolandırıcılık çetesi, telefonla ulaştıkları Melahat Yeşil’e kendilerini polis ve savcı olarak tanıttı. TC kimlik numarasının teröristlerin eline geçtiğini, yaşlı kadının ne kadar malı mülkü varsa teröristler tarafından alınacağını, teröristleri yakalamak için paraya ihtiyaç duydukları belirten zanlılar, yaşlı kadına evde ne kadar parası olduğunu sordu. Evde bulunan 19 bin TL’yi bir poşete koyarak eski devlet hastanesi parkındaki banka bırakmasını isteyen çete mensupları, Melahat Yeşil’in 19 bin lirasını aldı.

Çete mensupları, Melahat Yeşil’i ertesi gün yeniden arayarak, paranın yetmediğini, teröristleri yakalamak için 100 bin TL’ye daha ihtiyaçları olduğunu ve üzerine tapulu evlerden bir tanesini satmasını istediler.

Yaşlı kadının şüpheli davranışlarından şüphelenen Pazarcılar Odası Başkanı Çetin Canbaz, durumu Gönen Emniyetine bildirdi.

Mağdur Melahat Yeşil ile irtibata geçen Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı ekipler, emlakçı ile  bağlantıya geçerek, evin 100 bin TL’ye satıldığını ve tapudan işlemlerin bittiği süsü verilerek çete üyeleri ikna edildi.

Melahat Yeşil’den evin parasını almak için gece 03.00’te yaşlı kadının evine gelen çete üyelerinden A.Y. evde konuşlanan sivil ekipler tarafından yakalandı. Gönen polisi, diğer 3 şüphelinin de açık kimliğini tespit ederken, mahkemeye çıkartılan A.Y. nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

 GÜLER KAVAK HABERİ