İYİ Parti Bandırma'da Faruk Tan Başkan Adaylığını Açıkladı

Ramazan Narin

İYİ PARTİ BANDIRMA'DA FARUK TAN’dan ADAYLIK AÇIKLAMASI...
Bandırma İYİ Parti'de bir süre önce tamamlanan delege seçimlerinden sonra, 3 Aralık'ta yapılması planlanan  ilçe kongresinde ilk  başkan adaylığını açıklayan, FARUK TAN oldu.
19/11/2022 Cumartesi günü saat: 14.00’te, Bandırma İYİ PARTİ İlçe binasında yapılacak olan  basın açıklaması buluşmasından önce toplanan  60-70 kişiden oluşan bir kalabalık grupla birlikte başkan adayı ve arkadaşları çaldırılan davul-zurna eşliğinde partiye girildi.
Parti binasında, basın mensubu olarak Mehmet TOSUN, Cemal ATABEY ve ben vardım.  Başkan Adayı Faruk TAN  “  İYİ Parti'ye gönül vermiş kıymetli üyelerimiz, her türlü zorluğa rağmen yılmadan çalışan basın emekçilerimiz ve çok değerli hemşehrilerimiz...” diyerek başladığı konuşmasında ; 
" Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanfendinin talimatları doğrultusunda başlamış olan kongre sürecinden sonra arkadaşlarımla yapmış olduğum istişareler neticesinde 3 Aralık 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Bandırma İyi Parti Kongresinde, Başkanlığa aday olmaya karar verdim" Dedi.  Tan konuşmasını " Bu bir bayrak yarışıdır. Burada önemli olan kişiler değildir. Yapılan hizmetleri, partimizin genel ve yerel siyasetini halkımıza anlatarak, yarınlar için gençlerimize aydınlık ve çağdaş bir Türkiye bırakabilmektir. Bu amaçla çıktığımız kutlu yolda ben ve arkadaşlarım, İyi Parti Bandırma İlçe Teşkilatı yönetimine talibiz.  Hedeflerinin yerelde ve genelde iktidar olmak olduğunu söyleyen TAN ; Bugüne kadar, her türlü zorluğa rağmen ilçe teşkilatımızı yöneten Necmi Sert ve yönetim kuruluna da teşekkür ederiz....diyerek bitirdi.
Basından gelen sorulara cevap veren  Tan, benim sorduğum ÜYE KAYITLARINDA DAHA ÖNCE UYGULANAN KISITLAMANIN KALDIRILIP-KALDIRILMAYACAĞI konusunda, hiçbir kısıtlama olmadan üye sayısını 2.000 e çıkarmayı, İYİ Parti' yi Bandırma da 1. Parti yapmayı  hedeflediklerini belirtti. İYİ Parti’nin 2018 genel seçimlerinde almış olduğu oy oranıyla parti üye sayısının doğru orantılı olmadığının altını çizen Tan “Bir önceki yerel seçimlerde 16 bin 700 oy alan partimizdeki üye sayısı 700’lerdedir. Öncelikli hedefimiz partimizdeki üye sayısını 2 binlere çıkarmaktır dedi.  Turhan ÇÖMEZ' le görüşüp-görüşmedikleri hakkındaki soruma da ; Turhan Bey geçende geldiğinde Başkan Adayı olup-olmayacağım kesin değildi, ama bugün adaylığım kesinleşti ve elbette Turhan ÇÖMEZ ile de görüşeceğim dedi.

19/11/2022/ RAMAZAN NARİN